Hlavní obsah
Jeden z nominovaných - Igor Orozovič (uprostřed) - v roli Faraona v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Foto: archiv NDM Ostrava

Historický úspěch Národního divadla moravskoslezského: 7 nominací na Ceny Thálie

Jednu Thálii 2012 má Národní divadlo moravskoslezské jistou už teď: všechny užší operní nominace v mužské kategorii totiž patří ostravské opeře.

Jeden z nominovaných - Igor Orozovič (uprostřed) - v roli Faraona v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Foto: archiv NDM Ostrava
Historický úspěch Národního divadla moravskoslezského: 7 nominací na Ceny Thálie

Celkem sedm užších nominací na Cenu Thálie získalo Národní divadlo moravskoslezské, což komentuje ředitel NDM Jiří Nekvasil: „Jde o historický úspěch Národního divadla moravskoslezského. Rekordní počet nominací vnímám jako ocenění práce všech souborů a rád bych všem nominovaným ze srdce poblahopřál.“

Všechny tři nominace v kategorii opera – muži se navíc sešly v ostravské opeře, takže tato Thálie poputuje každopádně do NDM. K těmto třem operním nominacím v mužské kategorii je třeba přičíst jednu užší nominaci v kategorii ženy.

"Není zvykem, aby čtyři z šesti nominací putovaly za umělci z inscenací jednoho souboru. I pro mne to bylo překvapující a o to více potěšující, že tyto čtyři nominace putují právě do Ostravy. Stvrzuje to smysluplnost a hodnotu regionálního kulturního života, který i v mnohem složitější rozpočtové situaci dokáže svými produkcemi konkurovat i velkým divadlům. Všem nominovaným upřímně blahopřeji a děkuji za spolupráci a výkony, které upoutaly pozornost odborné poroty a výrazně tak napomohly popularizaci ostravské opery," uvedl hudební ředitel ostravské opery Robert Jindra.

Ani ostatní soubory nepřišly zkrátka: z užších nominací získal dvě soubor opereta/muzikál a jednu ostravský balet. V kategorii opera – muži byli nominováni tři tenoři: Tomáš Černý za roli Rinalda v Armidě, Luciano Mastro za roli Váni Kudrjáše v Kátě Kabanové a Aleš Briscein za roli Romea v inscenaci Romeo a Julie. Tatáž inscenace má na kontě ještě ženskou nominaci, a to pro Janu Šrejmu Kačírkovou za Julii. Jedinečnou příležitost vidět Romea a Julii s oběma nominovanými umělci budou mít návštěvníci 27. ledna v 17.00 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

V kategorii opereta/muzikál – muži za roli Faraona v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť získal nominaci člen ostravské činohry Igor Orozovič, kterého diváci uvidí nově v hlavní roli dramatu Smrtihlav (premiéra 31. ledna v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka). V ženské kategorii byla nominována Martina Šnytová za roli Heleny v operetě Polská krev.

Sedmá užší nominace z letošního vyhlášení patří Lucii Skálové, a to v kategorii balet – ženy za roli Sakury v inscenaci Poslední samuraj.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků