Hlavní obsah
Populární zpěvačka Helena Vondráčková. Foto: archiv agentury Velryba

Helena Vondráčková oslaví ve Zlíně své „půlkulatiny“

Sladké mámení, Pátá, Dlouhá noc a další známé šlágry zazní v podání stálice naší populární scény a držitelky mnoha domácích i mezinárodních ocenění, zpěvačky Heleny Vondráčkové během exkluzivního koncertu ve Zlíně.

Populární zpěvačka Helena Vondráčková. Foto: archiv agentury Velryba
Helena Vondráčková oslaví ve Zlíně své „půlkulatiny“

V rámci Helena 65 Tour vystoupí tato oblíbená zpěvačka v neděli 18. listopadu v Kongresovém centru, aby společně s fanoušky oslavila své významné životní jubileum.

"Není vhodnější příležitosti ohlédnout se za celou životní a profesní dráhou zpěvačky, která má na svém kontě více než 50 sólových alb, ale také téměř dvacet filmových, televizních a muzikálových rolí," řekla za pořadatele koncertu Petra Svěráková. Za doprovodu kapely Charlie Band zazní písničky z celé Heleniny kariéry. Hostem bude zpěvák David Deyl.

Naše nejprodávanější a nejúspěšnější zpěvačka začala svou kariéru v roce 1964, kdy vyhrála soutěž Hledáme nové talenty. O rok později se díky hitům Červená řeka a Pátá stala Zlatou slavicí a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko. Právě tam se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž v roce 1968 vytvořila popové trio Golden Kids.

Ve stejném roce se poprvé objevila ve filmu, když dostala hlavní roli v pohádce Šíleně smutná princezna. Svůj talent uplatnila nejen na domácích pódiích, ale upozornila na sebe i v zahraničí, kde posbírala řadu významných ocenění. Koncertovala v Japonsku, Kanadě, Brazílii, Austrálii, téměř všech zemích Evropy a dvakrát se představila ve slavné newyorské Carnegie Hall. V Čechách vydala přes padesát sólových alb, z nichž mnohá byla oceněna za prodejnost platinovými, zlatými i stříbrnými deskami.

Předprodej vstupenek v obvyklých sítích Ticketpro a Ticketportal.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků