Hlavní obsah
Zaměstnanec při práci ve frenštátském závodě Siemens. Foto: archiv společnosti

Frenštátský závod Siemens opět obhájil titul Bezpečný podnik

Již dříve získaný titul Bezpečný podnik letos znovu obhájil závod společnosti Siemens na výrobu elektromotorů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ochrana zdraví a bezpečnost práce je jednou z priorit firmy.

Zaměstnanec při práci ve frenštátském závodě Siemens. Foto: archiv společnosti
Frenštátský závod Siemens opět obhájil titul Bezpečný podnik

Osvědčení Bezpečný podnik potvrzuje vysokou úroveň systému řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Frenštátský závod Siemens, který ve městě vytváří více než tisíc pracovních míst, jej poprvé získal už v roce 2009.

„Ochrana zdraví a bezpečnost zaměstnanců patří k našim prvořadým závazkům, proto jim věnujeme trvalou pozornost ve všech oblastech činnosti závodu. Obhajoba titulu je nejen potvrzením kvalitní a systematické práce všech odpovědných pracovníků, ale také důkazem disciplinovanosti našich zaměstnanců,“ uvedl ředitel frenštátského výrobního závodu Jaromír Zapletal.

Důkladnou kontrolu procesů a postupů v závodě uskutečnili v květnu a v červnu auditoři oblastního inspektorátu práce pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj.

„Zaměřili se na pět hlavních oblastí, a to vyhrazená technická zařízení, pracovní podmínky, interní silniční a železniční dopravu, nebezpečné látky a havárie a výrobní a provozní zařízení,“ informovala mluvčí frenštátského závodu Eva Kočicová. Získané ocenění si vedení závodu převezme na podzim v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze.

Vysokou míru bezpečnosti při práci a důraz na ochranu zdraví potvrzují zaměstnanci závodu. Radka Macíčková pracuje ve výrobním oddělení montáže elektromotorů téměř třicet let.

„Veškeré pracovní postupy jsou teď ve srovnání s předchozími roky mnohem lepší. Nejen, že všichni používají ochranné pomůcky, ale i díky systému řízení je proces výroby čistější a důkladnější. Znatelný pokrok v oblasti bezpečnosti pozoruji na technickém vybavení, to se týká zvlášť jeřábů a vozíků na převoz materiálu,“ uvedla Radka Macíčková.

Osvědčení Bezpečný podnik uděluje Státní úřad inspekce práce ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky. Závod jej získal už v roce 2009 a v roce 2012 ho obhájil. Osvědčení se uděluje na tři roky, přičemž k jeho udržení je pro podnik povinností každoroční komplexní vnitřní audit.

Letos v červnu frenštátský závod opět splnil požadavky stanovené programem Bezpečný podnik k zavedení systému řízení BOZP v souladu s normou ČSN OHSAS 18001 Systému managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Společnost dosahuje velmi dobrých výsledků též v oblasti požární ochrany a životního prostředí.

Označení Bezpečný podnik nese v České republice v současnosti osmdesát společností. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji je čtrnáct z nich. K nim patří také výrobní sesterský závod Siemens v Mohelnici, který je s frenštátským závodem v trvalé spolupráci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků