Fotbalisté Slovanu Rosice nestačili v poháru na prvoligovou Jihlavu, prohráli 1:6

Novinky, Martin Lorenc

Ve středu 21. srpna hostil v druhém kole poháru České pošty divizní celek FC Slovan Rosice prvoligovou Jihlavu. Do druhého kola Rosice postoupili přes FK Pelhřimov, který porazili 3:1. FC Vysočina Jihlava, jakožto prvoligový tým, vstupuje přímo do 2. kola poháru.

Po necelých šesti minutách hry využil špatného vyběhnutí Lengála Kliment a vypíchnutím se dostal před prázdnou bránu - 0:1. Neuběhlo ani patnáct minut a domácí síť rozvlnil stejný hráč podruhé, když si hlavou našel Kosákův centr. Stav 0:2 se do konce poločasu neměnil.

Druhou půli začala Jihlava znovu gólově, když už v 52. minutě se střelecky prosadil Harba a o tři minuty později završil svůj „hattrick“ technickou střelou k tyči Kliment. Radost domácím fanouškům přinesla 64. minuta. Rosický kapitán Malata přihrávkou „pod sebe“ našel Pšikla a ten snížil stav na 1:4. Ta trvala pouhých 12 minut a střídající Teplý svými dvěma brankami zpečetil Vysočině postup do třetího kola.

Rozdíl mezi soutěžemi se jasně ukázal. Rosice loňský úspěch nezopakovala, kdy doma vyřadila Zbrojovku Brno, a Jihlava zvítězila vysoko 6:1.

FC Slovan Rosice: Lengál – Vítámvás (55. Vjater), Klusák (82. Šenk), Živný, Chlup – Michna, Havlásek, Selinger, Lang (59. Kučera), Pšikal – Malata

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Mikula, Tlustý, Šourek, Kosak – Karlík, Jánoš (72. Jungr) – Marcin, Harba (79. Přeučil), Kliment – Šimonek (58. Teplý)

Branky: 64. Pšikal – 6., 19., 55. Kliment, 52. Harba, 76., 89. Teplý,