Hlavní obsah
Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná Foto: archiv orchestru

Filmová hudba rozezní karvinské letní kino

Hudba ze slavných hollywoodských filmů rozezní 11. června v rámci Dnů Karviné místní letní kino. Postarají se o to dvě největší karvinská hudební tělesa, Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná a Sborové studio Permoník, které na koncertě spojí své síly.

Symfonický dechový orchestr Májovák Karviná Foto: archiv orchestru
Filmová hudba rozezní karvinské letní kino

Ve společném provedení obou ansámblů a více než 120 účinkujících zazní díla Johna Williamse, Ennia Morriconeho, Hanse Zimmera a Howarda Shorea. Posluchači se můžou těšit na hudbu z filmů Superman, Gladiator, Šifra mistra Leonarda, Schindlerův seznam, Zachraňte vojína Ryana, Pán prstenů, Jurský park, Mise a Hodný, zlý a ošklivý.

Jako sólisté se představí sopranistka Martina Juríková a člen Janáčkovy filharmonie Ostrava, houslista Roman Herodes. Skladby zazní premiérově ve zcela nových úpravách, které pro tuto příležitost vytvořil Jan Soukup.

Posluchačský zážitek umocní také filmová projekce, která doplní hudbu ke všem hraným dílům. Orchestr bude řídit šéfdirigent Májováku Ondřej Packan, sbormistryněmi jsou Eva Šeinerová (Koncertní sbor Permoník) a Zuzana Widnicová (Mužský komorní sbor Permoník).

Koncert se koná v sobotu 11. června od 15.00 hodin v Letním kině v Karviné – Fryštátě za podpory Městského domu kultury, Nadace OKD a Statutárního města Karviná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků