Hlavní obsah
Emília Vášáryová Foto: MDZ

Festival Setkání Stretnutie začíná, do Zlína přijede Táňa Pauhofová a Emilía Vášáryová

24. ročník oblíbené akce potrvá až do 18. května a opět nabídne to nejlepší, co se urodilo na divadelních prknech na obou stranách hranice.

Emília Vášáryová Foto: MDZ
Festival Setkání Stretnutie začíná, do Zlína přijede Táňa Pauhofová a Emilía Vášáryová

Zlínský divadelní svátek je tu! V Městském divadle Zlín v pondělí 13. května začíná festival Setkání Stretnutie. Do Zlína přivede řadu osobností, například Emílii Vášáryovou, Zuzanu Stivínovou, Radima Vizváryho nebo herce Dejvického divadla.

Patronkou letošního ročníku je talentovaná slovenská herečka Táňa Pauhofová, kterou diváci uvidí v pondělí večer v řadou cen ověnčeném představení Láskavé bohyne Slovenského národného divadla. „Setkání může být velkým darem. Můžeme vidět, slyšet, chytit, inspirovat a být inspirováni, podiskutovat, mlčet a zažít, změnit, doplnit, spočinout... Společně objevit, co máme rádi. Že se máme rádi,“ říká.

Festivalovou Cenu Martina Porubjaka převezme hned v pondělí večer režisér J. A. Pitínský.

Setkání Stretnutie se každoročně zaměřuje na novinky z oblasti českého a slovenského divadla. Divadlo Pod Palmovkou přiveze „milostnou příručku“ Jak sbalit ženu 2.0 a Komorné divadlo Martin hudební inscenaci Zem pamätá, biografii populárního slovenského zpěváka Karola Duchoňa.

Chybět nebude ani Dejvické divadlo - novinku Elegance molekuly odehraje poprvé na jevišti Velkého sálu - a originální Divadlo VOSTO5 se svébytnou autorskou inscenací Společenstvo vlastníků. Do Zlína se po roce vrátí i mim světového formátu Radim Vizváry, tentokrát s iluzionistickou pantomimou VIP.

Bohatá je i nabídka doprovodného programu. Šapitó sice letos divadelníci nepostaví, o koncerty ale diváci nepřijdou. Například progresivní slovenská kapela Talent transport odehraje v Dílně koncertní verzi muzikálu Petr a Lucie. Jako hosté vystoupí Dorota Nvotová a Jakub Ursiny. Na programu je i koncert legendárních zlínských dixielandových Jazzzubs. Rozdováděnou festivalovou tečkou bude Tančírek se zlínskými herci coby muzikanty.

Dramaturgie festivalu nezapomněla ani na malé diváky. Divadlo Polárka přiveze Vinnetoua a Naši třídu. Open air rozbalí v sobotu dopoledne v parku za divadlem svůj Cirkus Necirkus Divadlo facka. Po něm bude následovat série dílniček pod vedením herců. Vstup je zdarma.

Kompletní program na www.divadlozlin.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků