Hlavní obsah
Dirigent Tomáš Netopil Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži

Festival Hudební Kroměříž zahájil vánoční předprodej koncertů

Tři koncertní řady, interaktivní program pro rodiny i přednášky nabídne v roce 2020 festival klasické hudby. Na vybrané koncerty ze svého programu zahájila Hudební Kroměříž už nyní předprodej vstupenek. Festival samotný se uskuteční od 10. do 22. srpna, jako součást Letní hudební akademií Kroměříž.

Dirigent Tomáš Netopil Foto: Letní hudební akademie v Kroměříži
Festival Hudební Kroměříž zahájil vánoční předprodej koncertů

Mimořádnou hudbu slibuje svým návštěvníkům festival Hudební Kroměříž. Vstupenky na vybrané koncerty začíná prodávat už teď. Dva z nich pak budou jedinou příležitostí vidět v akci v rodné Kroměříži přímo dirigenta Tomáše Netopila.

„Myšlenkou festivalu je nabízet výjimečný a kvalitní program. Vystoupí zde mladí talentovaní hudebníci vedle slavných osobností mezinárodní hudební scény. Zároveň chceme poukazovat na mimořádnou tradici uměleckého vzdělávání ve Zlínském kraji,“ uvedl umělecký ředitel Tomáš Netopil.

Společně se startem předprodeje začíná i hlasování o programu prvního z koncertů. Hlasující totiž budou moci ovlivnit část repertoáru. Již 9. června 2020 se totiž uskuteční ve skleníku Květné zahrady prolog festivalu, kde vystoupí Moravská filharmonie Olomouc, houslový virtuóz Václav Hudeček a laureáti Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky. Osud části koncertu má v rukou právě veřejnost.

„Na Facebooku @academykromeriz budou lidé moci hlasovat, které části Dvořákových Slovanských tanců si na koncertu vyslechnou,“ uvedla výkonná ředitelka Letní hudební akademie Jana Kubáčová.

Druhým koncertem, který vstupuje do předprodeje, je recitál slovenského houslového virtuóze Dalibora Karvaye a špičkového českého pianisty Ivo Kahánka. Společně zahrají 18. srpna 2020 v kroměřížském kině Nadsklepí a na programu budou mimo jiné skladby Ludwiga van Beethovena či Fryderyka Chopina.

Posledním v aktuální nabídce je závěrečný koncert Letní hudební akademie Kroměříž a festivalu Hudební Kroměříž. 22. srpna 2020 se ve skleníku Květné zahrady představí Tomáš Netopil, Moravští komorní sólisté a hosty budou koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a barytonista Roman Hoza. Vystoupí také laureáti minulého ročníku akademie. Budou zde navíc vyhlášeni i laureáti LHAK pro rok 2020. Zazní skladby Heinricha Ignaze Franze von Bibera, Camilla Saint-Saënsa a Wolfganga Amadea Mozarta.

„Připravili jsme festival, který bude bavit odborníky i laiky, nabídne kvalitní a krásný program. Otevíráme také klub podporovatelů, kteří mohou za své členství získat různé výhody. Speciální perličkou je možnost stát se VIP posluchačem vybraného koncertu, což obnáší i setkání s umělci,“ prozradila Jana Kubáčová.

Vstupenky na další koncerty Hudební Kroměříže budou do prodeje uvedeny v únoru 2020. Další informace a předprodej vstupenek na www.hudebnikromeriz.cz/

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků