Hlavní obsah
Foto: Promo festivalu

Expediční kamera: festival filmů o adrenalinových sportech a turistice již pozítří v kině Vatra

Také v letošním roce bude Kino Vatra ve Vsetíně hostit putovní mezinárodní filmový festival Expediční kamera, největší cestovatelskou a outdoorovou akci v ČR, která se v místním kinosále odehraje 8. března od 17.00 do 21.30 hodin.

Foto: Promo festivalu
Expediční kamera: festival filmů o adrenalinových sportech a turistice již pozítří v kině Vatra

Tento unikátní projekt již podeváté přináší do 200 českých a slovenských kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Který film bude vaším letošním favoritem?

Film Oddaný vás na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře, do společnosti zpívajících kosatek. Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle. Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků. Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí, abyste na konci cesty podívali do posvátných očí.

Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkáním dvou generací, odcházející legenda vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje. Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků