Hlavní obsah
Brno má první body v sezoně. Foto: KK Brno

Druhé kolo starších žáků: v repríze korfbalového finále dominoval Prostějov, Kolín má historickou výhru

Zdá se, že letos má o něco navrch poražený finalista. V loňském vyvrcholení nejvyšší korfbalové soutěže starších žáků porazilo Znojmo ve finále těsně Prostějov, letošní první vzájemné sobotní měření sil ve druhém kole vyznělo naopak.

Brno má první body v sezoně. Foto: KK Brno
Druhé kolo starších žáků: v repríze korfbalového finále dominoval Prostějov, Kolín má historickou výhru

V souboji dosud neporažených celků na domácí palubovce jasně vládl Prostějov, který tak vévodí tabulce.

Neporazitelnost udržel v Kutné Hoře i Náchod, který vyřídil domácí tým i brněnské béčko. Radost si po dlouhé době užil i Kolín, který získal body po velmi dlouhé době.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

Očekávaný duel se změnil v jasnou záležitost. Mladí Znojmané přijeli do Prostějova bez opory Jitky Pavlíčkové a bez ní nedokázali domácím konkurovat. Od začátku zápasu dominoval na palubovce domácí tým, který si již o poločase vybojoval osmikošový náskok. Ve druhé části ho Hanáci ještě navýšili a zvítězili 16:6.

Prostějov i Znojmo ve svých druhých utkáních neměly problém s relativně slabšími soupeři, a tak se nejvyrovnanější zápas odehrál právě ve vzájemném klání soupeřů ze spodku tabulky. Nováčkovi z Koblova vyšla proti Kolínu první polovina zápasu, v té druhé však byli úspěšnější Vembloudi. Utkání otočili a po hubené výhře 8:7 si připsali povzbuzující výhru.

Prostějov - Znojmo  16:6

Znojmo - Koblov  25:11 

Prostějov - Kolín  24:0

Koblov - Kolín  7:8

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Duel proti Znojmu jsme jednoznačně zvládli. Soupeři chyběla nejlepší hráčka, ale i kdyby byla na hřišti, tak si troufám říct, že bychom vzájemný zápas zvládli. Všichni předvedli kvalitní výkon, rozstřílel se nám pak Fanda Valenta. Kolína mně bylo až trochu líto. I přes to, že proti nám stál slabší soupeř, jsme však od děcek chtěli maximální nasazení.“

MINITURNAJ V KUTNÉ HOŘE

Proti lehčím soupeřům uhájili neporazitelnost a dál nahánějí Prostějov. Náchodští korfbalisté s přehledem zopakovali  triumf nad Kutnou Horou z prvního kola a zvítězili 17:6. Po boji si poradili o dva koše i s brněnským béčkem a letos jsou zatím stoprocentní. Pravé prověrky v podobě střetnutí s předními týmy však teprve přijdou a teprve pak se ukáže, jak na tom ve skutečnosti letos Náchod je.

Kutné Hoře se domácí klání nevydařilo, když po debaklu 2:21 darovala první letošní body brněnskému A týmu. V hale Gymnázia Jiřího Ortena letos došlo i na první „bratrovražedný” souboj mezi oběma brněnskými celky. Mladší béčko své starší kolegy potrápilo, ale ti se nakonec nenechali zahanbit a vyhráli 16:9.

Kutná Hora - Náchod  6:17

Náchod  - Brno "B"  11:9

Brno "B" - Brno "A"  9:16

Kutná Hora - Brno "A"  2:21

Peter Bušík (trenér, Brno A i B): „V prvním zápase naše béčko změřilo síly s Náchodem. Celý zápas se nesl ve vyrovnaném duchu, i když naši byli těsně pozadu. Dvě minuty před koncem byl rozdíl jen jediného koše, ale Náchod si nakonec pojistil výhru. Druhý zápas byli na hřišti jen brněnští korfbalisté. Hráči béčka to svým kámošům z áčka nedali zadarmo a ti nemohli nic vypouštět.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků