Hlavní obsah
Věci nalezené při odhalení nelegální varny pervitinu. Foto: Policie ČR

Dluhy chtěl splatit prodejem pervitinu, teď je ve vazbě

Prodejem pervitinu se rozhodl splatit své dluhy jednatřicetiletý muž z Uherskobrodska. Na výrobu si najal známé, první várku sice prodali, ale druhou nedovařili a skončili v rukou policistů. Informaci sdělila ve středu 12. dubna policejní mluvčí Milena Šabatová.

Věci nalezené při odhalení nelegální varny pervitinu. Foto: Policie ČR
Dluhy chtěl splatit prodejem pervitinu, teď je ve vazbě

Problémy s dluhy přinutily muže přemýšlet, jak z této pasti vyváznout. A nepřišel na nic chytřejšího, než na výrobu a prodej pervitinu. Proto se začal zajímat o potřebný materiál. Na výrobu si sám netroufl, a tak letos v březnu oslovil známého, aby pro něj drogu vyrobil. Zajistil mu všechen potřebný materiál a mohli začít.

„Jenže šestadvacetiletý výrobce se bál, aby něco nepokazil a také lítost nad případnou ztrátou materiálu ho přiměla k tomu, aby si k výrobě přizval zřejmě zkušeného třiatřicetiletého kamaráda, který mu měl radit a hlídat postup. V pronajaté garáži pak vyrobili 150 g pervitinu, kterým naplnili sedm injekčních stříkaček. Na výrobu padlo asi tisíc tablet s obsahem pseudoefedrinu. Za drogu poté inkasovali zhruba devadesát tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Všechno proběhlo hladce, proto muži neváhali a začali s výrobou druhé várky. Jenže netušili, že jak rychle začali, tak rychle skončí. Vařili, vařili a když zvesela otevřeli garážová vrata, okamžitě jim zmrzl úsměv na rtech. Padli totiž policistům přímo do náruče.

„Výrobci, jeho rádci i jednatřicetiletému muži uherskohradišťští kriminalisté sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na třiatřicetiletého muže podali podnět na vzetí do vazby, což státní zástupce a následně soudce akceptoval. Zbylí dva muži jsou stíháni na svobodě. Za jejich jednání jim nyní hrozí až desetileté vězení,“ uzavřela policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků