Hlavní obsah
Děti si užívaly malování na obličej a nechyběly ani dárky. Foto: archiv nadace

Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s nadací

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila Nadace Agel rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení.

Děti si užívaly malování na obličej a nechyběly ani dárky. Foto: archiv nadace
Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s nadací

Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje Nadace Agel dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

Oslavy Dětského dne v areálu Azylového domu Gloria odstartovaly společným grilováním pro děti i jejich maminky. Děti si užívaly navíc malování na obličej a nechyběly ani dárky. Každé z dětí dostalo knihu, kterou si samo přálo.  

„Díky intenzivní spolupráci s Azylovým domem Gloria, který pravidelně navštěvujeme, stále více poznáváme jeho potřeby. Proto se naše pomoc neomezuje pouze na neadresné poskytování finančního příspěvku, ale přicházíme i s vlastními nápady a iniciativou, myslíme i na věci zbytné, na které by se třeba jinak nedostalo,“ uvedla předsedkyně dozorčí rady nadace Dušana Chreneková.

Oslavy Dne dětí financovala Nadace Agel v rámci dlouhodobé spolupráce a patronátu nad Azylovým domem Gloria, kterému v minulosti přispěla nejen na provozní náklady, ale například i na úpravu venkovního prostranství, vybavení kuchyně nebo letní tábory dětí.  

„V nadaci jsme našli stabilního partnera, který nám pomůže překonat finanční nejistotu plynoucí z jednoletého dotačního systému a z nedostatečné výše provozní dotace,“ řekl Ing. Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, pod kterou spadá i Azylový dům Gloria.

Nadace Agel sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 460 žadatelů celkovou částkou přesahující 13 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků