Hlavní obsah
Děti si užívaly malování na obličej a nechyběly ani dárky. Foto: archiv nadace

Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s nadací

O oslavu Dětského dne nepřišly ani děti a maminky v tíživé životní situaci, které jsou v současnosti obyvateli Azylového domu Gloria v Praze. Pro děti a jejich doprovod připravila Nadace Agel rodinné odpoledne plné zábavy, dárků i občerstvení.

Děti si užívaly malování na obličej a nechyběly ani dárky. Foto: archiv nadace
Děti z azylového domu Gloria oslavily Dětský den s nadací

Ze strany nadace přitom zdaleka nejde o náhodnou jednorázovou pomoc. Azylový dům Gloria podporuje Nadace Agel dlouhodobě a jen v letošním roce přispěla na jeho činnost částkou 600 tisíc korun.

Oslavy Dětského dne v areálu Azylového domu Gloria odstartovaly společným grilováním pro děti i jejich maminky. Děti si užívaly navíc malování na obličej a nechyběly ani dárky. Každé z dětí dostalo knihu, kterou si samo přálo.  

„Díky intenzivní spolupráci s Azylovým domem Gloria, který pravidelně navštěvujeme, stále více poznáváme jeho potřeby. Proto se naše pomoc neomezuje pouze na neadresné poskytování finančního příspěvku, ale přicházíme i s vlastními nápady a iniciativou, myslíme i na věci zbytné, na které by se třeba jinak nedostalo,“ uvedla předsedkyně dozorčí rady nadace Dušana Chreneková.

Oslavy Dne dětí financovala Nadace Agel v rámci dlouhodobé spolupráce a patronátu nad Azylovým domem Gloria, kterému v minulosti přispěla nejen na provozní náklady, ale například i na úpravu venkovního prostranství, vybavení kuchyně nebo letní tábory dětí.  

„V nadaci jsme našli stabilního partnera, který nám pomůže překonat finanční nejistotu plynoucí z jednoletého dotačního systému a z nedostatečné výše provozní dotace,“ řekl Ing. Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha, pod kterou spadá i Azylový dům Gloria.

Nadace Agel sídlí v Praze a potřebným lidem a organizacím z celé České i Slovenské republiky pomáhá již od roku 2011. Od svého vzniku nadace podpořila přes 460 žadatelů celkovou částkou přesahující 13 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků