Hlavní obsah
Foto: zoo Děčín

Děčínské vydry říční utekly ze zoo hned po příjezdu

Vydry ukázaly, že jsou to šelmy mazané velmi, jen co je přivezli do nového domova, kde dříve sídlili norci, hned vzaly dráhu. A daly svým hledačům pěkně zabrat, zahrály si na pořádnou schovávačku. Nakonec ale skončily ve výběhu, kde se staly další atrakcí děčínské zoologické zahrady.

Foto: zoo Děčín
Děčínské vydry říční utekly ze zoo hned po příjezdu

Výběh vyder říčních, novinka děčínské zoo, se stal součástí Expozice Českosaského Švýcarska. Vydry „zdědily“ nově upravený domov po norcích evropských.

„Přibyl bazén s řečištěm, z jedné strany prosklený, aby bylo možné vydry pozorovat ve vodě. Změnila se výsadba a vydry dostaly i nové boudy se skleněnými průhledy,“ popsala nový vzhled výběhu mluvčí zoo Alena Houšková.

Vydry získala zahrada ze Zoo Hluboká nad Vltavou, kam se dostaly jako nalezená mláďata z volné přírody.

Pouhý den po slavnostním otevření expozice se jim podařilo uprchnout z výběhu a postavit tak zaměstnance zoo do pozoru. Ačkoliv dříve patřil výběh norkům evropským, což jsou o mnoho menší zvířata, vydrám se podařilo najít v oplocení skulinku a v noci ze soboty na neděli utekly. Svobody si ale dlouho neužily.

„Věděli jsme, že minimálně jedena z vyder se pohybuje v blízkosti bazénku pod ara vojenskými. Nechala tam po sobě stopy v podobě převrácené fontánky a vytrhaných leknínů. Podařilo se jí chytit do keseru chvilku poté, co na zoologa vykoukla ze křoví. Druhá se nechala nalákat na dobroty do sklopce v noci na úterý,“ řekla mluvčí zoo.

Nyní už jsou tedy vydry zpět v expozici. Než se je podařilo odchytit, proběhla její důkladná kontrola a dokonalejší zabezpečení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků