Hlavní obsah
Nejprodávanějším poukazem Resortu Valachy je jednodenní pobyt ve Wellness Horal s termálními bazény. Foto: Martina Žáčková

Dárkové poukazy na zážitky jsou hitem, nejvíc boduje jednodenní wellness pobyt

Jednodenní wellness pobyty před letošními Vánoci kralují žebříčku nejprodávanějších dárkových poukazů v Resortu Valachy Velké Karlovice. Lidé pod stromeček tradičně kupují poukazy na různé služby od vstupenek do wellness center a termálních bazénů v řádu stokorun až po vícedenní relaxační dovolené.

Nejprodávanějším poukazem Resortu Valachy je jednodenní pobyt ve Wellness Horal s termálními bazény. Foto: Martina Žáčková
Dárkové poukazy na zážitky jsou hitem, nejvíc boduje jednodenní wellness pobyt

Jednodenní balíčky Wellness den pro zdraví a Spa day jim výrazně dominují. Celkově je letos zájem o poukazy opět vyšší než v minulých letech.

„V hlavním období prodeje dárkových poukazů, od začátku listopadu do poloviny prosince, si lidé objednali vouchery za 4,2 miliónu korun. O téměř 200 tisíc korun jsme tak překonali loňský rok, který byl pro nás přitom historicky rekordní. Z našeho pohledu jednoznačně sílí trend darovat pod stromeček relaxaci a zážitek,“ uvedl ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Prodej dárkových poukazů on-line kulminoval s ohledem na možnost včasného zaslání poštou v první polovině prosince. „V současné době již lidé preferují osobní převzetí. Umožňujeme ho ve Velkých Karlovicích a ve Zlíně. Není výjimkou, že na recepce našich hotelů si opozdilci jezdí pro vouchery ještě i na Štědrý den,“ doplnil Tomáš Blabla.

Polovinu všech objednávek podle jeho slov tvoří dárkové poukazy na jednodenní wellness pobyty, které resort nabízí v hotelech Lanterna a Horal. Jsou celoročně oblíbené zejména proto, že představují časový kompromis mezi obyčejnou masáží a vícedenní dovolenou a přitom jsou cenově dostupné široké veřejnosti. Zahrnují intenzívní relaxaci spojenou s celodenním pobytem v relaxačních centrech s masáží a tříchodovým fitness menu k obědu či večeři. Hosté mohou během dne centrum opustit a zpestřit si den některou z dalších aktivit v okolí – lyžováním v místním Ski areálu Razula, turistikou, výletem na kole či třeba golfem, a pak se zase vrátit zpět za relaxací.

Hotely prodávají jak poukazy na zvýhodněné pobyty, masáže, degustační menu a další služby, tak i vouchery v nominálních hodnotách. Jejich průměrná hodnota se pohybuje kolem 2 tisíc korun, ale výjimkou nejsou ani výrazně dražší (rekord zatím drží voucher v hodnotě 25 tisíc korun). Letošním hitem je startovné na seriál pěti závodů VALACHY TOUR. Lidé často volí také víkendové pobyty, skipasy do Ski areálu Razula, zájem je i o novinku v podobě Běžecké školy Miloše Škorpila.

Tržba z dárkových poukazů představuje pro hotely vítanou finanční „zálohu“ pro nadcházející sezónu. Zároveň vysílá příznivý signál o potenciální obsazenosti v příštím roce. „Lidé poukazy rozhodně nenakupují z bezradnosti. Naopak, zpravidla je pořizují ti, kteří si už sami naše služby ve Velkých Karlovicích vyzkoušeli a nyní je chtějí dopřát rodinným příslušníkům či přátelům. Často je nakupují firmy, které u nás pořádaly školení či konferencí. Obdarovávají jimi partnery či zaměstnance,“ doplnil Tomáš Blabla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků