Hlavní obsah
Foto: Jihočeský kraj

COVID-19 na jihu Čech 8. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 131 a aktuálně pozitivních 40

Za uplynulých 24 hodin hygienici na jihu Čech nezaznamenali žádný nově potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Kumulativní počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k páteční 18. hodině nezměnil a zůstal na čtvrtečních 177.

Foto: Jihočeský kraj
COVID-19 na jihu Čech 8. května: Žádný nový případ. Uzdravených je 131 a aktuálně pozitivních 40

Statistiky vylepšilo šest nově uzdravených, kterých je nyní v regionu už 131. Ti spolu s nulovým přírůstkem nových případů snížili k pátečnímu večeru počet aktuálně pozitivních osob v Jihočeském kraji na 40.

„Od čtvrtečního do pátečního večera vyšetřily laboratoře v regionu 193 nových suspektních vzorků. Pozitivní nebyl žádný. Jižní Čechy se tak po dvou dnech přírůstků nových pozitivních případů vrátily znovu k nulové bilanci,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Ze stávajících 40 aktivních případů COVID-19 na jihu Čech je jich aktuálně evidováno šestnáct na Prachaticku, třináct na Českobudějovicku, šest na Táborsku, dva na Strakonicku a po jednom na Českokrumlovsku, Písecku a Jindřichohradecku. V kraji se již vyléčily zhruba tři čtvrtiny nakažených.

„Pro podezření na onemocnění COVID-19 bylo na jihu Čech dosud indikováno k vyšetření celkem 13 264 osob. V povinné karanténě se k páteční 18. hodině nacházelo aktuálně 310 Jihočechů. Počet vyšetřených samoplátců se na jihu Čech v pátek zvýšil o 173 na celkových 1364,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková.

Kvůli zájmu přeshraničních pracovníků o testování zřídila KHS informační linku na čísle 736 514 326. Samoplátci se mohou nechat testovat na hraničním přechodu s Rakouskem v Dolním Dvořišti a v odběrových místech všech jihočeských nemocnic.

K dispozici jsou nová odběrová místa pro samoplátce v krajském městě. Ti mohou využít odběrové místo před areálem výstaviště nebo v ulici U tří lvů. V jednání je otevření dalšího odběrového místa na hraničním přechodu Strážný.

V činnosti je také informační linka pro Jihočechy, kteří zajíždějí za prací do Plzeňského kraje, kde je výskyt onemocnění především na Domažlicku výrazně vyšší. Na čísle 737 206 073 mohou požádat o informace a především o přednostní testování na některém z jihočeských odběrových míst.

Podle verifikovaných dat krajské hygienické stanice bylo v pátek večer na jihu Čech mezi nemocnými COVID-19 kumulativně 103 žen a 74 mužů. Z celkových 177 dosud potvrzených případů je 41 z Českobudějovicka, 37 ze Strakonicka, 32 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 19 z Táborska, 17 z Jindřichohradecka a devět z Písecka.

Mezi pozitivně testovanými je deset dětí ve věku do 14 let. Šestnáct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, osmadvacet v kategorii od 25 až 34 let, osmadvacet v kategorii od 35 do 44 let, sedmadvacet v kategorii od 45 do 54 let a devětadvacet v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 39 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

„Kumulativní počet Jihočechů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací i samostatně a byli či ještě jsou pod dohledem jihočeských hygieniků, se od pondělí do pátku zvýšil o 41 osob na celkových 314,“ doplnila MUDr. Luňáčková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků