Hlavní obsah
Cílem projektu bylo poskytnout dětem ve věku 6-11 let a jejich rodičům, individuálně strukturovaný psychoterapeutický pobyt v novém prostředí. Foto: Stanislav Stebila

Charitativní projekt pro děti s poruchou aktivity "napsal" své třetí pokračování

V první polovině letošního září pořádala Umělecká a mediální agentura Gardes již třetí ročník charitativního projektu: Ozdravně terapeutický pobyt u moře pro nemocné děti s poruchou aktivity a pozornosti (syndrom ADHD) s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií.

Cílem projektu bylo poskytnout dětem ve věku 6-11 let a jejich rodičům, individuálně strukturovaný psychoterapeutický pobyt v novém prostředí. Foto: Stanislav Stebila
Charitativní projekt pro děti s poruchou aktivity "napsal" své třetí pokračování

Příjemné prostředí severního Kypru, v rodinném komplexu Crystal Rocks přímo u pláže s kompletním zajištěním, výrazně působilo jak na děti, tak i jejich maminky. 

„V rámci ozdravného terapeutického pobytu jsem zažíval spolu s rodinami a jejich dětmi radost, uvolnění a růst ve chvílích sdílených aktivit. Společně jsme pracovali na posílení resp. obnovení vlastní sebeúcty rodiče, sebeúcty dítěte s cílem, podpořit růst celého rodinného systému,” uvedl Mgr. Přemysl Mikoláš, dětský a dorostový psycholog.

„Formou systémové práce v režimu šesti podpůrných rodičovských skupin v rozsahu 120 minut, třech konzultačně pedagogických setkání v rozsahu 90 minut, pěti workshopů rodičů a dětí v rozsahu od 60 do 90 minut a devíti individuálních konzultací v rozsahu 50 minut dokázaly maminky spolu s dětmi znovuobjevit radost z rodinných vztahů, děti dokázaly navázat kamarádské vztahy a maminky si dovolily sdílet mezi sebou, vše co přináší výchova dětí s poruchou aktivity a pozornosti, s poruchou autistického spektra a vývojovou dysfázií,“ dodal Mgr. Přemysl Mikoláš.

„Pocítila jsem na sobě velkou úlevu díky pomoci a vysvětlením proč a jak. Po našem návratu si všimli naši blízcí na dětech i na mne velkých změn k lepšímu. Mému synovi Tomáškovi to pomohlo i v sebeovládání. U mé dcery mi to pomohlo jak zacházet s její vzpurností. Po návratu syn Tomášek dostal od trenéru plavání velkou pochvalu, když jsem přišla pro něj, řekl trenér, nevím co jste s ním dělali, ale chová se jinak a zlepšil se ne o 100, ale o 1000 procent. Zjistila jsem, jak mám s ním trénovat novou látku, zkouším každou radu a informaci, kterou jsem si přinesla z Kypru. Mé velké DĚKUJI patří všem.” Maminka Jitka, Tomáš a Nela.

„Popravdě se to slovy ani nedá moc popsat. Ale dobrým vyjádřením, myslím, je nejen to, že ve školce hned první den mi sdělili, že je Daneček moc hodný celý den. A nyní i odpoledne, kdy už obvykle bývá unavený a mrzutý. Jen díky pobytu organizovanému vámi musím říci, že jste nám „zachránili život“. Díky uvědomění si plno souvislostí a jinakosti našich dětí v tom, co od nás rodičů opravdu potřebují, je teď náš život mnohem veselejší, kvalitnější a celkově lepší. Jinak dovedu zacházet se svou energií, rozlišit, na co ji určit, a máme s Danečkem k sobě mnohem blíž a společné chvíle si opravdu užíváme plnými doušky. Na našich dětech to je nejvíce vidět, neboť rozkvetly, byly na pobytu přátelské, otevřené novým věcem, zážitkům, přátelské a neskutečně podporující a pomáhající ostatním a těm v nouzi.” Maminka Andělka.

„Byl to týden nepopsatelných silných prožitků, nových kamarádů, otevřenosti, porozumění, správné cesty jak dál. S Pepíčkem jsme dostali nový impuls, jak a co budeme pro nás pozitivního dělat a spolu trávit volný čas. Změnil se nám přístup v myšlení, v chování a často teď od syna slyším pro nás maminky tu důležitou větu: MAMI, MÁM TĚ VÁŽNĚ MOC RÁD. Na této cestě nás úžasně vedl doktor Přemysl Mikoláš, který byl na roztrhání. Děkuji všem.” Maminka Míša Procházková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků