Hlavní obsah
Oboroh Foto: Radek Vilímek

Charitativní koncert kapely Oboroh ve Zlíně

Evangelický kostel ve Zlíně je jednou z architektonických památek města. Obyvatelé Zlína i jeho návštěvníci mohou kostel obdivovat nejen jako dílo architekta Vladimíra Karfíka, pořádají se zde výstavy a koncerty. A právě jedním z nich bude v sobotu 14. září charitativní koncert skupiny Oboroh.

Oboroh Foto: Radek Vilímek
Charitativní koncert kapely Oboroh ve Zlíně

Když v lednu roku 1989 poprvé vystoupila folkrocková kapela Oboroh v kosteleckém klubu Rabštejn, málokdo tušil, že pod tímto názvem bude tato hudební formace hrát 30 let. Skupina za ten čas prodala přes 30 tisíc alb, odehrála přes tisíc koncertů.

Při koncertech Oborohu vás překvapí nejen hloubka textů - ať už jde o žalmy nebo autorskou „poezii“ Slávka Klecandra, ale i hudební jistota s jakou kapela hraje.

Návštěvníci koncertu ve Zlíně se mohou těšit jak na žalmy a písně ze starých kancionálů v rockové úpravě, tak na písně z posledních alb této kapely.

Zeptali jsme se „frontmana“ Slávka Klecandra:

Ve Zlíně nehrajete poprvé, po tolika letech fungování kapely to dost dobře ani nejde. Jezdíte sem rádi?

„Do Zlína jezdíme velmi rádi. Máme tu přátele, nahrávali jsme  zde několikrát ve studiu V u Ivo Viktorina. Hráli jsme tu v obou katolických kostelích, u evangelíků, před pár lety v Zelenáčově šopě. Na  Moravě se nám dobře hraje. Publikum je velmi srdečné a při hraní vnímáme odezvu. To je pro nás důležité.“

V srpnu jste natočili nové album ve studiu Indies. Jaké je?

„My doufáme, že dobré. Tematicky bude vánoční. My můžeme nahrávat jen v létě o prázdninách, jen tehdy máme všichni čtyři víc času. Těšíme se na nahrávání a pak si samozřejmě nějaký čas počkáme na výsledek.“

Koncert skupiny Oboroh se uskuteční v sobotu 14. září od 18 hodin ve Zlíně v Evangelickém kostele

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků