Hlavní obsah

Centrální řídící tým COVID-19 ocenil výsledky Jihočechů v boji s nákazou

Členové Centrálního řídícího týmu projektu chytré karantény, vedení náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou, ve čtvrtek 14. května při své návštěvě Českých Budějovic ocenili činnost a výsledky Jihočechů při potírání pandemie onemocnění COVID-19 v regionu.

Centrální řídící tým COVID-19 ocenil výsledky Jihočechů v boji s nákazou

Pracovního setkání se zúčastnili zástupci Jihočeského kraje, krajské hygienické stanice, jihočeských nemocnic, složek integrovaného záchranného systému regionu a krajského vojenského velitelství a jihočeských hygieniků.

Cílem jednání byla výměna a hodnocení dosavadních zkušeností ze zavádění principů chytré karantény do praxe, diskuse o jejím dalším vývoji, směřování a možném využití pro případ dalších epidemických vln.

Roman Prymula i pověřená hlavní hygienička Jarmila Rážová ocenili především způsob, jakým Jihočeský kraj zvládá dosavadní průběh epidemie a jak jednotlivé složky kraje vzájemně spolupracují.

„Prezentovali jsme jak náš postup proti koronaviru od 24. ledna až do dneška, tak i výsledky, které toto naše úsilí přineslo. Shrnout je lze takto: Jsme krajem s nejnižším výskytem COVID-19 v České republice, přičemž ve dvou z našich sedmi okresů není v současné době už žádný pacient s tímto onemocněním,“ konstatovala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

Podle ředitelky Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (KHS JčK) Kvetoslavy Kotrbové je v posledních týdnech situace v regionu velmi příznivá a nové pozitivní případy přibývají jen ojediněle.

„Je to dáno poctivou prací a kooperací všech složek zdravotnického záchranného systému a vedení Jihočeského kraje. Na setkání jsme hovořili i o roli armádních mediků, kterým bych chtěla poděkovat za jejich pomoc při depistážích a odběrech v terénu. Jejich angažmá, které v minulých dnech skončilo, nám jednoznačně pomohlo,“ uvedla Kotrbová.

Spolupráci v rámci krizového týmu kraje i se zdravotníky Armády ČR ocenil ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) Marek Slabý. „Dobře zafungovaly odběrové týmy ZZS, ke kterým se připojili armádní specialisté. Postupy, které jsme si hned na začátku s hygienickou službou a vedením Nemocnice České Budějovice nastavili, se osvědčily a přispěly k dosavadnímu uspokojivému průběhu epidemie v kraji,“ poznamenal Slabý.

Spokojeni byli i hasiči. „Velmi mne potěšila slova uznání profesora Romana Prymuly i pověřené hlavní hygieničky Jarmily Rážové za to, jakým způsobem je v Jihočeském kraji od počátku zvládána epidemiologická situace. Na jednání padla celá řada podnětů pro zlepšení procesů systému chytré karantény a zefektivnění sdílení a předávání nezbytných informací,” sdělil ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje plk. Lubomír Bureš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků