Hlavní obsah
Foto: Pivovar Starobrno

Brno opět ožije zeleným vstupem do jara

Navzdory mírné zimě i letnímu času si na čas tentokrát dává jaro. Zelený čtvrtek však s barvou jara vstoupí do města jako každoročně.

Foto: Pivovar Starobrno
Brno opět ožije zeleným vstupem do jara

Brněnské večery nelze odmyslet od pohledu na osvětlené dominanty města: Špilberk a Petrov. Viditelné jsou ze všech stran, již z dálky.

Ve čtvrtek 29. března bude brněnský hrad po setmění zářit jasnou zelení. Na Mendlově náměstí v blízkosti baziliky též Pulihrášek, který již pro svůj název s vazbou na slavné pokusy zakladatele genetiky, na svém parčíku svítí zelení, i v čase, kdy tráva odpočívá.

Také v centru města budou některé objekty nasvícené. Třeba unikátní orloj na téma jedné z nejznámějších brněnských pověstí či socha Jošta, kterou Brňáci rychle přijali mezi oblíbená místa i bod schůzek, setkání a scuků.

Jako každoročně své brány otevře pivovar Starobrno. Všem, kteří si budou přát nahlédnout do „zákulisí“ jsou určeny Zelené exkurze v pivovaru. Na Zelený čtvrtek zdarma. Místy, kde se pivo vaří, a jak zpívá píseň dobře daří, budou hosty provádět zaměstnanci pivovaru. Prohlídky budou začínat vždy v celou hodinu od 15:00 do 19:00 hodin. Třeba jen, aby se návštěvníci hlásili v průběhu Zeleného čtvrtka od 14 hod. na recepci pivovaru nebo předem na adrese starobrno@starobrno.cz.

Samozřejmě, točit se bude speciální zelená brněnská třináctka. Nejen v pivovarských prostorách, ale v desítkách starobrněnských hospod. Letos je vlastně „jubilejní“. Podle starobrněnského receptu se vařila po třinácté. Bohatý hudební i doprovodný program proběhne v centru dění – v Pivovarské restauraci, Pivnici a na terase.

Celodenní dění začne v 10:00 hodin dopoledne, hlavním lákadlem bude koncert skupiny Wohnout ve 20:30 hodin. Těm, kterým bude noc mladá, je určena nabídka největší brněnské klubové noci Hrnem Brnem. Ke vstupům do šesti známých klubů s desítkami kapel opravňuje jedna vstupenka, k přesunům možno využít autobusovou dopravu. Zajímavý zážitek přináší nabídka vyhlídkové jízdy Šalinou pub, zvlášť atraktivní pro mimobrněnské návštěvníky. Vyjíždí ze smyčky na Mendlově náměstí v 17:00 18:00, 19:00 a 20:00 hod.

I když se tak zatím nerýsuje, hezké jarní počasí si přát možno. Předchozí ročníky však potvrzují, že akci nenarušil sníh, déšť, kroupy, padající trakaře, ani jiný vrtoch přírody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků