Hlavní obsah
Dohrávka mezi Brnem a Znojmem Foto: Jan Pařík

Brněnští korfbalisté v extraligové dohrávce zlomili Znojmo až ve druhém poločase

Brněnský korfbal klub definitivně uzmul první místo v korfbalové extralize. Obhájce titulu totiž v sobotní dohrávce sedmého kola porazil dosud vedoucí Znojmo 24:13, a i když má o zápas míň, vede tabulku.

Dohrávka mezi Brnem a Znojmem Foto: Jan Pařík
Brněnští korfbalisté v extraligové dohrávce zlomili Znojmo až ve druhém poločase

Před sebou už má jen dvě klání s předposlední reprezentací do třiadvaceti let a posledním Kolínem, dá se tedy očekávat, že vedení udrží.

Modří Sloni drželi v jihomoravském derby se soupeřem krok poměrně dlouho, jejich odpor zlomili domácí až devítikošovou šňůrou ve druhém dějství.

„Střelba nám moc nešla od začátku, ale ve druhé půli už se nám přestalo dařit úplně. Velký problém jsme měli také v obraně. Hráči si v soubojích jeden na jednoho nevěděli s brněnskými korfbalisty rady,“ uvedl zraněný vůdce Znojma Jiří Podzemský, který měl tak klid na koučování z lavičky. „Na jednu stranu si tuto situaci vychutnávám. S odstupem vidím všechno líp. Na tu druhou bych nejradši skočil na palubovku a družstvu pomohl,“ popsal Podzemský nezvyklé pocity.

Jeho operovaná ruka si zřejmě vyžádá delší klid, než původně zkušený ostrostřelec očekával. „Měli mi sundat sádru po šesti až osmi týdnech, teď to vypadá na deset. To vzhledem k blížícímu se vyvrcholení extraligy není dobré,“ hlesl Podzemský.

Brňané nastoupili do utkání v trochu pozměněné sestavě. „Ale moc nám to nefungovalo. Po poločase jsme se vrátili k osvědčenému složení a to se nám vyplatilo. Nám chyběla Eva Fridrichová, ale Znojmo bylo oslabené víc. Vedle Jirky mu sházel i Petr Malačka a šlo to poznat. Jde o kluky, kteří střílí spoustu košů,“ podotkla brněnská Eliška Jonáková.

KK Brno - Modří Sloni Znojmo 24:13 (9:7)

Rozhodčí: Lukáš Filip, Petr Báder. Nejlepší střelci: Jonáková Štěpánka 5, Jonáková Eliška  4, Bušík Peter 3, Drábková Dominika 3, Vávra Ivan 3 - Žák Ivan 5, Veselý Tomáš 2.

Do konce základní části extraligy chybí už jen několik kol a rýsují se tak už dvojice pro semifinále, které se oproti loňsku hraje na dvě vítězná utkání. S největší pravděpodobností to vypadá na souboje Brna s Prostějovem a Znojma s Českými Budějovicemi.

„Věděli jsme, že klání se Znojmem o první pozici je důležité. Chceme totiž narazit v semifinále na Prostějov a po sobotní výhře jsme tomu blízko,“ komentovala Jonáková. „Chtěli jsme Prostějov také, ale vypadá to na Budějky. Připravíme se tedy na ně. Zatím to však ještě neřešíme, play off přijde na řadu později,“ uvedl Podzemský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků