Hlavní obsah
První jízda sedmdesátimetrového dřevěného voru na brněnské přehradě. Foto: Markéta Kyzlinková

Brněnská přehrada o víkendu představila nové plavidlo

V rámci oslav 550 let od založení Lesů města Brna byl na hladinu brněnské přehrady spuštěn dřevěný vor, který bude do konce srpna převážet návštěvníky přehrady.

První jízda sedmdesátimetrového dřevěného voru na brněnské přehradě. Foto: Markéta Kyzlinková
Brněnská přehrada o víkendu představila nové plavidlo

Spuštění sedmdesátimetrového voru zahájilo mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ingins Brunensis, jehož první ohňostroj soutěžního týmu Česko – Německo byl komponovaný na téma Nahoru a dolů. “Chvilku jsme unášeni k nebi, jindy se k zemi propadáme, plahočíme se do kopce, letíme z vršku, smutek střídá radost, euforie se mění v melancholii, staré se mísí s novým,“ upřesňuje zvolené téma designér ohňostroje Jaroslav Štolba.

Podle jednoho z porotců soutěže, radního města Brna Pavla Staňka, nasadili tvůrci tohoto ohňostroje laťku hodně vysoko a je zvědav, co předvedou ostatní soutěžící.

Další ohňostrojová show je plánována na úterý 8. června, kdy se představí pyrotechnici ze Slovenska.

V porotě dále zasednou také Zdeněk Kluka - muzikant, Jaromír Ostrý - ředitel Českého rozhlasu Brno a Zdeněk Koudelka - rektor Vysoké školy Karla Engliše.

Vor, který v sobotu zahájil svou první plavbu ohňově vodní show Setkání živlů, bude převážet návštěvníky přehrady až do konce prázdnin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků