Hlavní obsah
Zásah hasičů u městské tržnice v Bohumíně. Foto: HZS MSK

Bouřka a vichřice v Bohumíně lámala zeleň

Plné ruce práce mají v Bohumíně s odstraňováním spadlých stromů a polámaných větví po středeční ranní vichřici. Na některých místech větrem poškozená zeleň omezila dopravu, jinde zase poničila dráty elektrického napětí, a odřízla tak některé části Bohumína od dodávky elektřiny.

Zásah hasičů u městské tržnice v Bohumíně. Foto: HZS MSK
Bouřka a vichřice v Bohumíně lámala zeleň

Zásah hasičů si vyžádal větrem zasažený kaštan v samotném centru u městské tržnice před vlakovým nádražím. „Odlomila se z něj jedna obrovská větev, která spadla na střechu tržnice. Na stromě se objevila i podélná prasklina. K zásahu jsme proto povolali hasiče,” uvedla Ľubica Jaroňová z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

Na místo dorazili zdejší profesionálové i dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. „K odstranění poškozené zeleně použili motorovou pilu a výškovou techniku - výsuvný automobilový žebřík. Odklon dopravy zajistili bohumínští strážníci,” řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Neprůjezdná byla dopoledne také ulice Na Úvoze v Záblatí. Ve zdejším lesíku bránila průjezdu vzrostlá spadlá větev. I tu se v průběhu dopoledne podařilo odstranit. Vyvrácené stromy jsou také v Záblatí u mateřinky Na Pískách. Nejvíce poškozené zeleně však úředníci evidují ve Starém Bohumíně.

„Zřejmě tady působil větrný vír. Nejvíce škody napáchal u zdejších tenisových kurtů, kde jsou poškozeny hned čtyři stromy. Jeden z nich - lípa - se rozlomila a spadla na plot zdejšího areálu a poškodila jej. Strhla sebou i dvě menší břízy. A hned za rohem neodolala poryvům větru vzrostlá bříza a vyvrátila se,” doplnila Jaroňová.

V pohotovosti jsou i technické služby města - BM servis. „V ulicích jsou od rána veřejně prospěšní pracovníci a prioritně odklízejí z chodníků větve a listí. Několik dní nám potrvá, než se podaří odstranit zeleň ze všech míst,” uvedl ředitel BM servisu Marek Pieklo.

Úklid polámaných větví z chodníků a komunikací probíhá postupně podle stupně naléhavosti. Zahradníci i technické služby odhadují, že likvidace následků vichřice jim potrvá několik dní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků