Hlavní obsah
Na dětské závody k ukončení sezóny se přišel podívat i robot Jarmil - maskot PONY - dřevěná stavebnice. Asistoval na svahu i při vyhlašování vítězů. Foto: Martin Jurajda (Frodophotography.cz)

Benefiční Cross Slalom ukončil lyžařskou sezónu na Sachovce, ve sbírce se vybralo přes dvacet tisíc

Po propršeném a teplém týdnu, kdy zásoby sněhu mizely před očima, se mohli organizátoři i účastníci závodu Cross Slalom radovat. V sobotu 25. března nad ski areálem U Sachovy studánky na Horní Bečvě totiž vyšlo slunce na azurové obloze, a tak se rozjely přípravy na chystaný dětský benefiční lyžařský závod.

Na dětské závody k ukončení sezóny se přišel podívat i robot Jarmil - maskot PONY - dřevěná stavebnice. Asistoval na svahu i při vyhlašování vítězů. Foto: Martin Jurajda (Frodophotography.cz)
Benefiční Cross Slalom ukončil lyžařskou sezónu na Sachovce, ve sbírce se vybralo přes dvacet tisíc

Nejmenší závodníci se chodili registrovat už od půl deváté ráno. Po rychlé rozcvičce a společné prohlídce trati se vydali na start. Někteří s podporou rodičů, někteří úplně sami zvládli svou první jízdu.

V kategorii 3 - 4 roky s časem 73,86 vteřiny vyhrál Mikuláš Pavlík a hned za ním pod 80 vteřin zajely trať dvě malé slečny - Evelína Konopáčová a Dita Gáliková. V kategorii 5 - 6 let byl nejrychlejší Šimon Chodura, v těsném závěsu ho stíhala Marika Seifertová a třetí dojela Justina Fichnová.

První kategorie jela smíšená, ve druhé 7 - 12 let už se rozlišovaly jízdy chlapců a dívek. Podle známého gentlemanského pravidla "Ladies first" se na startu začaly nejdříve řadit slečny, kterým v kategorii do devíti let vévodila Anna Šťouračová s časem pod 70 vteřin, druhá dojela domácí Barbora Jalůvková a třetí Kristina Kofránková.

Celkově nejrychlejší ve své kategorii 10 - 12 let, ale i mezi všemi holkami, byla Lucka Hyklová s časem 55,5 vteřiny, druhá dojela Lucka Závorková a třetí Tereza Gvozdková.

Mezi kluky byly boje o setiny vteřin. Kategorii do devíti let ovládl Roman Kofránek, druhé místo si připsal Robin Kuneš a třetí dojel Tom Hanak. Standa Pustějovský si s přehledem "podal" úplně všechny kluky a ve své kategorii 10 - 12 let se radoval z nejlepšího času 52,56 vteřiny. Tomáš Vlačuha a Filip Kuneš si podali ruce na druhém a třetím místě. Dětem zpříjemňoval závodové čekání robot Jarmil z PONY, který na svahu rozdával radost i balónky. 

V kategorii 13 - 16 let, která už byla opět smíšená, se svedl největší boj mezi bratry Rybárovými. Úspěšnější byl tentokrát Filip s časem 52,94, Samuel dojel o chlup později v čase 53,55. Třetí Pavlína Korandová zastala na stupních vítězů něžné pohlaví s časem 55,6. 

Do poslední chvíle nebylo známo, jestli se otevře také kategorie dospělých. Nakonec se na start postavilo deset statečných, a tak diváci mohli vidět parádní jízdu Lukáše Juřici, který pro tento den zajel rekord trati s časem 45,51. Druhý si na stupně vítězů stoupl Petr Blažej za svých 46,27 a třetí David Kryške, který dojel s časem 47,08. 

Jízda pro Verunku

Pořadatelé věnovali 50 procent částky ze startovného na podporu Verunky Fojtíkové z Rybí a celou dobu trvání závodu mohli i návštěvníci areálu přispět do sbírky. Tato statečná slečna se zranila na lyžařském soustředění v Rakousku a od té doby je upoutaná na invalidní vozík. Verunka se spolu se svými rodiči i sestrou přijela na závod podívat a podpořit svoji sestřičku při závodění. Do kasičky během dne přibylo 10 300 Kč a spolu s drobnými dárky byla Verunce předána.  

Částka pro Verunku byla zdvojnásobena díky celému realizačnímu týmu, který se jednohlasně vzdal své mzdy ve prospěch Verunky a příspěvku od ski areálu U Sachovy studánky. 

Poděkování patří všem partnerům závodu a všem, kteří se zúčastnili a podpořili tak Verunčinu léčbu. Přečtěte si její příběh na webu a sdílejte na facebooku.

Výsledky závodu a fotografie z dílny Frodophotography.cz jsou zveřejněny na webu SWAHu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků