Hlavní obsah
Archiv města Ostravy, za náměstím Sv. Čecha. Foto: Josef Zajíc

Archiv města Ostravy: Křižovatka mezi minulostí a budoucností

Mezinárodní den archivů připadá v kalendáři na 9. června. Uvedené datum bylo vybráno Mezinárodní archivní radou jako den, kdy je veřejnosti na celém světě připomínán význam a důležitost archivů pro společnost.

Archiv města Ostravy, za náměstím Sv. Čecha. Foto: Josef Zajíc
Archiv města Ostravy: Křižovatka mezi minulostí a budoucností

Mezinárodní den archivů 9. června se v České republice nese pod heslem Archiv - křižovatka mezi minulostí a budoucností.

Archivy zvou všechny zájemce ke své návštěvě, aby je seznámily s pozoruhodnou archivní činností, ukázaly jim své historické bohatství uložené v písemnostech a konečně představily široké možnosti využívání archiválií.

Oslava toho dne je také připomenutím 90leté existence Archivu města Ostravy. Od 9.30 do 16.30 hodin v neděli 9. června budou mít návštěvníci jedinečnou příležitost komentované prohlídky historické budovy Archivu města Ostravy včetně fotografické a knihařské dílny a moderního depotního bloku.

Prohlídky budou začínat vždy v půl a celou hodinu. Archiv města Ostravy pro tento den také připravil unikátní jednodenní výstavu Ostravská archivní nej..., kde návštěvník může spatřit nejstarší listiny, nejstarší městskou pečeť, pečetidlo, největší mapu, nejtěžší úřední knihu a další archivní zajímavosti až po ukázky z nejnovějšího přírůstku - dokumentů Jaromíra a Dolores Šavrdových.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků