Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Agresívního opilce servírka nezvládla, na pomoc přivolala strážníky

V sobotu večer prováděli strážníci z Prahy 14 kontrolu restaurací zaměřenou na prodej alkoholu nezletilým. Když vstoupili do jedné z restaurací ve Slévačské ulici na Praze 9, servírka jim sdělila, že má v restauraci opilého muže, který slovně i fyzicky napadá hosty. Sama ho nezvládla vyhodit.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Agresívního opilce servírka nezvládla, na pomoc přivolala strážníky

Výtržníka, zjevně po parou, strážníci legitimovali, přitom si všimli, že má zakrvácený obličej. Zřejmě od pádu na zem, sotva se držel na nohou. I při kontrole totožnosti stále pokřikoval vulgárně na celé okolí. Ošetření nabízené hlídkou odmítl a ve sprosťárnách pokračoval.

Policisté se snažili dostat ho z restaurace, muž nakonec jejich výzev uposlechl. I venku nepřestával gestikulovat, pořvávat a nadávat.

„Pak se chtěl vrátit zpět do restaurace. Jeho agresivita i nadále stoupala, proto strážníci rozhodli, že ho nechají převézt na protialkoholní záchytnou stanici. Při tom, když se přes radiostanici domlouvali na mužově odvozu, ohnal se po jednom ze strážníků a chtěl ho udeřit do hlavy. Strážník naštěstí včas zareagoval,” informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

Za pomoci donucovacích prostředků ho strážníci zpacifikovali a předali kolegům strážníkům a policistovi, kteří jezdí se speciálně upraveným vozidlem pro podnapilé osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků