Hlavní obsah
 

Vánoce nestihne ani chytrý reproduktor od Applu, dorazí až příští rok

Letos před Vánocemi si společnost Apple připravila pro své fanoušky nejbohatší nadílku – tolik nových produktů nepředstavila ještě nikdy v historii. Problém ale je, že řada z nich je beznadějně vyprodaná. A nyní to vypadá, že Vánoce nestihne ani chytrý reproduktor HomePod mini.

 
Vánoce nestihne ani chytrý reproduktor od Applu, dorazí až příští rok

V minulých týdnech a měsících společnost Apple představila čtyři nové iPhony s číslovkou 12 v názvu, dva MacBooky, kompaktní počítač Mac mini, dvoje chytré hodinky Apple Watch, sluchátka AirPods Max a již zmiňovaný chytrý reproduktor HomePod mini.

Sehnat v obchodech před Vánocemi některé konfigurace nových počítačů s čipem Apple M1 je ale nadlidský úkol. A totéž platí také v případě chytrých hodinek Apple Watch Series 6 s novým náramkem Solo Loop, u kterého jsou čekací doby na dodání několik týdnů.

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12 Pro

Video: archív výrobce

Představení chytrého telefonu Apple iPhone 12

Video: archív výrobce

Představení chytrých hodinek Apple Watch Series 6

Video: Archív výrobce

Nyní se ukazuje, že před Vánocemi nedorazí ani HomePod mini. Sluší se podotknout, že ten se na rozdíl od ostatních zmiňovaných novinek oficiálně v Česku nenabízí, ale před Vánocemi jej na vlastní pěst chtěli dovézt někteří tuzemští prodejci – dorazit měl již na konci listopadu s cenovkou 3499 Kč.

Prodejní premiéra byla ale v tuzemsku u předobjednávek již několikrát odsunuta a někteří prodejci již přiznali, že zařízení dorazí nejdříve zkraje nadcházejícího roku, tedy až po Vánocích. Jako dárek tak HomePod mini pod stromečkem Češi patrně nenaleznou.

MacBook Pro 13 (2020)

Foto: archív výrobce

MacBook Air (2020)

Foto: archív výrobce

Mac Mini

Foto: archív výrobce

Poslechne na slovo

Na první pohled má HomePod mini zaujmout kompaktními rozměry, válcovitý tvar nahradil kulatý design. Na kompaktní rozměry se americký počítačový gigant nezaměřil náhodou. Věří, že si nyní lidé koupí těchto chytrých reproduktorů domů více – v některých místnostech mohou mít dokonce dva reproduktory najednou, které díky tomu budou hrát stereo.

Hlavní funkčnost nicméně zůstala zachována. HomePod je relativně sofistikované zařízení – dokáže obsluhovat chytrou domácnost na základě hlasových povelů, které mu uživatel zadá.

Pro majitele zařízení s logem nakousnutého jablka to není zas tak velká inovace, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde totiž o osobní asistentku Siri, kterou americký počítačový gigant v podstatě uzavřel do speciálního reproduktoru.

Díky tomu bude Siri schopná se snáze napojit na systémy pro chytré domácnosti a na dálku řídit například termostaty, různá zabezpečovací zařízení, přehrávat hudbu apod.

U verze Mini přibyly některé zajímavé vychytávky. Například funkce zvaná Intercom. Pokud budete mít po domě nebo bytě skutečně více chytrých reproduktorů, budete skrz ně moci komunikovat s dalšími členy domácnosti.

HomePod mini

Foto: archív výrobce

Původní Apple HomePod

Foto: Stephen Lam, Reuters


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků