Hlavní obsah
Pavel Kříž na představení vánočního pogramu ČT Foto: Jan Handrejch, Právo

Vánoce na ČT: Marie Terezie a čtyři pohádky s Ebenem či Křížem

Historická Marie Terezie a čtyři nové pohádky patří k tahákům vánočního programu České televize. Nabídku doplní show Peče celá země.

Pavel Kříž na představení vánočního pogramu ČT Foto: Jan Handrejch, Právo
Vánoce na ČT: Marie Terezie a čtyři pohádky s Ebenem či Křížem

Princezna a půl království je název letošní štědrovečerní pohádky režiséra Karla Janáka. Honzu, který se ze začátku princezně moc nelíbí, si zahrál Matouš Ruml, princeznu Eva Josefíková. Po dlouhých letech se ve filmu ukáže Marek Eben jako rytíř Valerián, který Honzu vychovává.

„Honza působí jako slon v porcelánu a královští rodiče řeší, jak se ho zbaví. Musí si tu princeznu zasloužit znovu,“ vysvětlil Karel Janák.

Další pohádka Čarovný kamínek vznikla v Tatrách v koprodukci se Slováky a hrají v ní mimo jiné Pavel Kříž a Zuzana Bydžovská. Vypráví o lesních bytostech a kamínku, který splní všechna přání.

„Moje postava je správce panství, já jsem byl vevnitř, neviděl jsem Tatry a medvědy, ale viděl jsem moc milé slovenské kolegy,“ popsal Kříž. „Správce je laskavý a je na straně dobra, ale trošku manipuluje,“ dodal.

Čertí brko a galakoncert Bílé

V televizní premiéře se na obrazovce objeví filmová pohádka Čertí brko Marka Najbrta, která již běžela v kinech. Čtvrtá pohádka je speciální, v příběhu Kde bydlí strašidla hrají neslyšící herci a ve znakovém jazyce.

Čertí brko

Foto: Falcon

Další řada koprodukční minisérie Marie Terezie poběží po Vánocích 1. a 2. ledna. Panovnice v druhé řadě zestárla a pocítí dopady politiky na osobní život.

Vánoční galakoncert Lucie Bílé přinese zvláštní vánoční repertoár v podání známé zpěvačky. Koncert uvede katolický kněz Zbigniew Czendlik.

„Mám tam kapelu Petra Maláska a velký sbor… tradičně mám taky hosta Honzu Toužimského,“ řekla Bílá.

Lucie Bílá

Foto: Jan Handrejch, Právo

Peče celá země je nový pořad, kde bude soutěžit dvanáct amatérských kuchařů, pekařů a cukrářů. Silvestr přinese speciální verze pořadů Všechnopárty a Zázraky přírody a nový pořad Do roka a do dna s historkami, vtipy a písničkami. Samozřejmě poběží také Tři oříšky pro Popelku, Pelíšky, Láska nebeská a další sváteční klasiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků