Hlavní obsah

Tisíce vánočních světel a světoznámý kamion, tak uctil památku otce mladý Brit

Nevšedním způsobem se rozhodl uctít památku svého letos zesnulého otce 24letý Brit Shaun Pickering z hrabství Shropshire. Rodinný dům vyzdobil na jeho počest dvěma desítkami tisíc vánočních světel, nezapomněl z nich vytvořit ani slavný kamion s Coca-Colou. Shaunův tatínek byl totiž velikým milovníkem Vánoc. Kolemjdoucí navíc mají možnost jeho snahu ocenit příspěvkem na charitu.

Tisíce vánočních světel a světoznámý kamion, tak uctil památku otce mladý Brit

Shaunův otec John zemřel ve věku 59 let na srdeční infarkt letos v červnu. Vánoce bez něj budou tedy pro mladého Shauna obzvláště smutné. Tím spíše, že právě svátky na konci roku byly pro tatínka těmi nejoblíbenějšími.

Brit začal s výzdobou rodinného domu s předstihem, a to už v září. Za dva měsíce se mu jej podařilo vyzdobit 20 tisíci vánočních světel a dokonce z nich vytvořit i ikonický kamion, který má většina lidí s Vánocemi již neodmyslitelně spojený.

Shaunova snaha nebyla ovšem samoúčelná. V Británii totiž bývá zvykem podobně výrazně osvětlené domy spojit s charitativními účely. Kolem jdoucí lidé mají možnost, za chvíli pokochání se vší tou nádherou, odměnit majitele dobrovolným příspěvkem.

S ohledem na příčinu úmrtí tatínka asi málokoho překvapí, že výtěžek z jeho sbírky poputuje britské charitativní nadaci British Heart Foundation, která podporuje výzkum srdečních a cévních chorob.

Anketa
Líbí se vám zvyk spojovat bohatou výzdobu domu s možností příspěvku pro kolemjdoucí na charitu?
Ano, to je skvělý nápad
82.7 %
Nevím
4.9 %
Ne, je to hloupost
12.4 %
Celkem hlasovalo 1772 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků