Hlavní obsah
Průsvitné a bílé ozdoby jsou letos naprostým hitem. Foto: Profimedia.cz

Ozdoby v bílé barvě a z čirého skla by letos neměly chybět na žádném vánočním stromku

Chcete-li mít letos opravdu in stromeček dle zahraničních trendů, pak vsaďte na bílou barvu či průsvitné skleněné ozdoby. Podle Švýcarů pak k tomu ještě přidejte ozdoby dekorované peřím.

Průsvitné a bílé ozdoby jsou letos naprostým hitem. Foto: Profimedia.cz
Ozdoby v bílé barvě a z čirého skla by letos neměly chybět na žádném vánočním stromku

Zahraničními trendy se řídí i naši výrobci ručně foukaných a malovaných skleněných ozdob, jelikož většinu své produkce vyvážejí.

„Zhruba 80 procent produkce družstva Vánoční ozdoby jde na export, hlavně do Švýcarska, Německa a Rakouska. Zajímavé je, že Švýcaři mají podobný vkus jako Češi,” upozorňuje předsedkyně družstva Růžena Secká.

Bílá v kombinaci se stříbrem

Foto: Profimedia.cz

I v Česku tak je podle ní zájem o ozdoby dekorované peřím, které je buď nalepené na ozdobě, případně u průhledných ozdob je uvnitř.

V kurzu jsou i různé labutě či ptáčci s peřím.

Bílá v kombinaci s přírodními materiály

Foto: Profimedia.cz

Kvalitní české skleněné ozdoby začali opět nakupovat i samotní Češi. Výrobci to přičítají rostoucím platům a dobrému ekonomickému klimatu v zemi.

Klasika stále převažuje

Rozhodující část produkce družstva ve Dvoře Králové nad Labem nadále tvoří ozdoby v klasických barvách červené, stříbrné a zlaté. Módní trendy ovlivňují zhruba 15 procent produkce.

„Chybu neudělá nikdo, kdo si pořídí bílé ozdoby, třeba v kombinaci s červenou. S bílou se pak dají kombinovat i další barvy. Když si někdo pořizuje ozdoby, tak doporučujeme, aby začal bílou. Z tvarů pak převažují koule všech velikostí,” dodává Secká.

Průsvitné vánoční ozdoby

Foto: Profimedia.cz

V současné nabídce podniku, jehož vznik sahá do roku 1931, je přes 80 000 výrobků zhruba v 600 barevných odstínech. Každý odstín je dále členěn až na šest efektů, jako jsou lesk, mat, mrazolak či metalíza.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků