Hlavní obsah

Britští zpěváci chtějí na Vánoce porazit vítěze X Factoru tichem

Naprostým tichem chce skupina britských zpěváků a hudebníků zabránit letošnímu vítězi televizní soutěže X Factor, aby vyhrál i vánoční hitparádu. Natočila skladbu amerického experimentálního skladatele Johna Cage, ve které nikdo nehraje.

Britští zpěváci chtějí na Vánoce porazit vítěze X Factoru tichem

V londýnském studiu se k nahrání skladby nazvané Cage Against the Machine (Cage proti mašinérii) sešli Suggs, frontman ska skupiny Madness, Imogen Heapová, Billy Bragg a skupina Kooks. U nahrávacího pultu stál Paul Epworth, který letos získal hudební cenu Brit pro nejlepšího producenta.

Navázali na loňské vítězství americké skupiny Rage Against the Machine (Hněv proti mašinérii), která loňskému vítězi X Factoru Joe McElderrymu vzala vánoční hit číslo jedna.

Jakkoli zní celý koncept bizarně, získává na popularitě a na Facebooku ho podporuje 63 000 lidí. Sázková kancelář Ladbroke ho považuje za čtvrtého největšího favorita na vánoční hit a přijímá na nynější coververzi Cageovy skladby sázky v poměru pět ku jedné.

Také skladba Killing in the Name od Rage Against the Machine vděčí za své loňské vítězství, které ukončilo šňůru čtyř vánočních hitů od vítězů X Factoru, především kampani na Facebooku.

"Chtěl jsem to zkusit. Zkusit mít vánoční hit, by bylo docela dobrý," řekl zpěvák Kooks Luke Pritchard. "Je to konceptuální věc a ne hudební. Je to spíš určité sdělení, že?" řekl Pritchard o skladbě, jejíž výtěžek půjde na charitu.

"Byli lidé, kteří nahrávání brali vážně. Třeba Matty ze skupiny The Infadels, který opravdu držel kytaru a byl připraven zahrát akord," řekl Eddy Temple-Morris z hudebního rádia Xfm, který byl jedním z organizátorů akce. "Další se pohupovali, jiní drželi hořící zapalovače a předstírali, že slyší hudbu."

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků