Podle průzkumu internetových stránek Tokie si až 81 % žen s předvánočním časem spojuje především velký úklid, stres, pečení, vaření, velká očekávání a vysoké náklady. Muži se sice z 64 % také zapojují do úklidu, ale v mnohem menší míře, s menším nasazením a rozhodně bez stresu.

A když už i u nich nějaký ten stres nastane, pak jej řeší podobně jako ženy - skleničkou dobrého pití. Což sice neradi vidí odborníci na závislosti, ale odborníci na civilizační choroby to naopak vítají. Protože jakékoli zmírnění nadměrného stresu je v daný okamžik ku prospěchu.

Ne náhodou tak Vánoce muži milují více než ženy. Ženy se totiž nedokážou oprostit od starostí s přípravami, čímž si velmi ubližují a zároveň narušují předvánoční rodinnou pohodu a harmonii.

Mnozí partneři se v tomto období rozcházejí

Rozchod není příjemnou záležitostí v žádném období roku. Ovšem když se tak stane těsně před Vánoci, je to o to nepříjemnější.

Podle průzkumu zveřejněného na Daily Mailu se tak nejčastěji děje 14 dní před Štědrým dnem, a to zejména u párů, které procházejí dlouhodobější krizí a nechtějí se již obtěžovat s nákupem dárku pro druhého.

Dalším důvodem jsou právě hádky spjaté s předvánočním shonem, kdy se jeden z partnerů příprav neúčastní či naopak je v přípravách na Vánoce natolik akční, že s ním jednoduše nebude k vydržení.