„Lidé o Vánocích svým mazlíčkům nejvíce kupují dárky s vánoční tematikou. Tedy hračky a doplňky,“ říká Lenka Kholová, majitelka obchodů Rogz.

Pořizují ale i praktičtější věci, například pamlsky a dobroty, designové pelíšky a misky na žrádlo. Lidé z velkých měst chodí do chovatelských potřeb pro zateplené oblečky, aby jejich čtyřnozí společníci netrpěli zimou.

Vánoční šátek s rolničkou poro psy i kočky, 269 Kč.

Vánoční šátek s rolničkou pro psy i kočky, 269 Kč.

FOTO: Rogz.cz 5x

Míček se zuby, cena podle velikosti od 132 Kč.

Míček se zuby, cena podle velikosti od 132 Kč.

Oblečení snoubí funkčnost i styl

Výrobci vyšli chovatelům vstříc, k dostání jsou oblečky s odolným softshellem, funkčním materiálem, který je do jisté míry voděodolný, chrání proti větru a drží teplo. Na své si tedy přijdou i ti, kteří se svými zvířaty podnikají dlouhé procházky přírodou nebo vyrážejí na hory.

„Nejdůležitější ale je, aby to pejskovi bylo pohodlné, aby se cítil komfortně,“ upozorňuje Lenka Kholová.

Obleček pro malé i velké psy do té největší zimy. Svým kvalitním provedením a nepromokavostí udrží obleček psa v teple a v suchu i v tom nejhorším počasí, 763 Kč.

Obleček pro malé i velké psy do té největší zimy. Svým kvalitním provedením a nepromokavostí udrží obleček psa v teple a v suchu i v tom nejhorším počasí, 763 Kč.

Vánoční hračka z manšestru, 159 Kč.

Vánoční hračka z manšestru, 159 Kč.

Pískací vánoční plyšová hračka ideální pro malé psy a štěňata, 99 Kč.

Pískací vánoční plyšová hračka, ideální pro malé psy a štěňata, 99 Kč.

I oblečení a doplňky pro zvířata podléhají módním trendům. Seženete je v nejrůznějších barvách, motivech, s kožešinami, okrasnými kapucemi, nebo s Disney postavičkami.

Všechny tyto produkty jsou nejen pěkné na pohled, spojuje je i vysoká funkčnost. Prioritou je hlavně pohodlí a to, aby čtyřnohým zákazníkům nebyla zima.

Vánoční dárky pro pejsky

Vánoční dárky pro pejsky.

FOTO: Novinky

Pokud si myslíte, že oblečky pro psy jsou záležitost čivav, pak jste na omylu. „Vyrábí se i pro velká plemena,“ říká Lenka Kholová a doplňuje, že na své si přijdou i majitelé například rhodéského ridgebacka.

¨Fitmin For Life Well Done Sea Food, 255 Kč.

Poloměkká přírodní pochoutka Fitmin For Life Well Done Sea Food z ryb a zeleniny ve tvaru oblíbených mořských plodů je vhodná pro psy všech plemen. Díky obsahu omega 3 a 6 mastných kyselin prospívá psí srsti, obsahuje také vápník pro pevnost kostí a růst zubů a zároveň je zcela bez obsahu obilnin, 255 Kč.

FOTO: Fitmin 2x

Výživový doplněk Fitmin Gastro, 189 Kč.

Výživový doplněk Fitmin Gastro pomáhá při trávení, zklidňuje podrážděnou žaludeční a střevní sliznici, napomáhá při vylučování trávicích šťáv a obnovuje narušenou bakteriální rovnováhu ve střevě, 189 Kč.

Obdarujte milovníky zvířat

„Jak pro páníčky, tak i pro mazlíčky doporučuji jako vánoční dárek hands-free vodítko pro psy, které se upevňuje na zápěstí. Vodítko je skvělým dárkem pro všechny, kteří se svým psem žijí aktivně, a je jedno, jestli běhají, chodí po horách nebo jezdí na bruslích,“ říká Patrik Šilhavý z e-shopu Dogg.

Vodítko také uvítají všichni, kterým vadí mít při venčení neustále zaměstnanou jednu ruku. Obtěžuje to při otevírání dveří, telefonování nebo při nošení tašek z nákupu. Vyrábí se v šesti módních barvách, má výměnné kryty a můžete jej tedy měnit dle libosti. Je vhodné pro psy do 30 kg a můžete jej doplnit o rozdvojku pro dva psy.

Skvělými dárky pro milovníky psů jsou také dekorace a bytové vybavení s tematikou psů. Zákazníci mohou vybírat ze široké nabídky polštářů, soch, obrazů, osvětlení a dokonce i nábytku s motivem jejich oblíbeného plemene.

Dekorativní polštáře s různými plemeny psů, cena od 539 Kč za kus.

Dekorativní polštáře s různými plemeny psů, cena od 539 Kč za kus.

FOTO: Dogg.cz 5x

Pokladničky, cena za kus 499 Kč.

Pokladničky, cena za kus 499 Kč.

Věšák ve tvaru Jezevčíka, 1399 Kč.

Věšák ve tvaru jezevčíka, 1399 Kč.

Stolní lampa Mops, 1799 Kč.

Stolní lampa Mops, 1799 Kč.

Designové samonavíjecí hands-free vodítko Lishinu, 1099 Kč.

Designové samonavíjecí hands-free vodítko Lishinu, 1099 Kč.