V papírnictví a výtvarných potřebách je pestrá nabídka vánočních krabiček, balicích papírů i tašek všech velikostí, barev a vzorů.

Svátečně zabalené dárky můžeme ještě vyzdobit přírodninami (šišky, ořechy, větvičky z jehličnanů, sušené květy, plátky citrusů). Je to sice práce navíc, ale stojí to za to. Zvláště když máme doma děti, které už nevěří na Ježíška a ze společné kreativní zábavy budou nadšené.

Nic není nemožné

Někdo má rád zlatou a lesk, jiný dává přednost přírodnímu stylu a stromeček zdobí korálky, slaměnými ozdobičkami nebo perníčky. Stejně tak pracujeme i při balení dárků. Základem je volba vhodného balicího papíru.

Rozhodneme se, zda jednobarevný, nebo s nápaditým vzorem, v matu, či lesku. Důležitý je správný odstín. Vyplatí se spíše decentní provedení, protože pak si můžeme dovolit nápaditější mašle, stuhy a doplňky.

Dárky neforemných tvarů, které se špatně balí, zabalíme do krásné dárkové tašky.

Dárky neforemných tvarů, které se špatně balí, zabalíme do krásné dárkové tašky.

FOTO: Ikea

Nepřeberné množství motivů

Oblíbené jsou kostky, stromky, sněhové vločky, andílci, zvonečky. Také severský styl – sobi, sáňky, medvídci, lyže.

Krásně vypadá i jednoduchý papír v přírodních barvách, převázaný hrubší tkaninou nebo lýkem.

Jako ozdoby lze použít malé zvonečky, klasické baňky, umělé květiny, koření jako skořice a badyán. Balíček můžeme nakonec postříkat zlatým či stříbrným sprejem.

Kromě balicího papíru využijeme různé krabičky, tašky a taštičky, nejen papírové, ale i látkové (efektní jsou organzy). Vhodné jsou zejména na dárky, které se hůře balí, a dojem můžeme snadno pokazit (míč, plyšové hračky) nebo si zaslouží „větší důstojnost“ (šperk v krabičce, hodinky aj.).

Dárky zabalené do hrubšího papíru zemitých odstínů se líbí těm, kteří preferují přírodnější styl vánoční dekorace.

Dárky zabalené do hrubšího papíru zemitých odstínů se líbí těm, kteří preferují přírodnější styl vánoční dekorace.

FOTO: Bellarose

Dárek nezapomeneme opatřit jmenovkou, kterou můžeme vyrobit nebo zakoupit s předtištěným obrázkem.
Trendem balení dárků je tzv. vintage styl – režný papír, na ovázání poslouží bílá krajka nebo lesklá stuha v barvě stříbrné a starorůžové.
Zbytky papírů použijte k výrobě kornoutků a vějířků a přilepte je na dárek místo stuh.
 
 Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: