Jednou z možností, jak si předvánoční shon trochu uspořádat, je využití přístroje, který v sobě spojí funkce klasické horkovzdušné trouby, mikrovlnky a grilu. S takovým pomocníkem zvládnete nejen napéct vánočku, cukroví, ale udělat i řízky a kapra.

Těsto na vánočku nechává v troubě kynout kde kdo. Ale některé modely mají pro tento účel i samostatný program. V té samé troubě pak pomocí grilu a horkovzdušného ohřevu připravíte jak předsmažené polotovary (ty zcela bez přidání tuku), tak například čerstvě obalené řízky, nebo porce kapra. Díky kombinaci obou programů zůstanou tyto pokrmy, stejně jako například i hranolky, rybí prsty nebo obalované cibulové kroužky křupavé na povrchu a šťavnaté uvnitř.

Je jisté, že moderní trouby toho umějí mnohem víc. Ty s mikrovlnami jsou rozhodně pozornější a pečlivější při ohřevu pokrmu, takže by se vám nemělo již stávat, že po zaznění signálu máte některé části jídla vroucí, zatímco jiné zůstanou studené jako psí nos.

Zrovna tak při jakémkoli pečení multifunkční trouby, mají-li na to příslušné senzory, měří každou chvíli povrchovou teplotu pokrmů a podle toho upravují intenzitu pečení. Připravit s nimi nedopečené jídlo, nebo naopak připečené, vyžaduje pak už opravdu speciální „talent“.