Nové mají u Venduly Svobodové ozdoby na stromeček. „Když jsem v designovém obchodě nakupovala doplňky, tak mi padly do oka i ozdoby. Budeme mít tyrkysově růžovou výzdobu,“ svěřila se. „Už máme i místo na stromeček,“ dodala.

Dárky ale ještě kupovat nezačala. „Jsem člověk, který když koupí někomu dárek, hned mu ho dá. Takže musím až na poslední chvíli, což na druhou stranu nemám moc ráda, protože nemám ráda ty davy lidí v obchodech,“ vyprávěla.

Na Vánoce se sejdou u stolu ona s Jakubem, její maminka a přátelé z Jablonce. „Mělo by nás být sedm, ale kdoví, jak to nakonec dopadne,“ upřesnila. Kuba připravuje i stromeček s pochoutkami pro zvířátka a nemohou vynechat ani štědrovečerní procházku.

„U nás v Říčanech se chodí na Jureček, kde je vždycky i otevřený stánek se svařákem, když zamrzne rybník, bruslí se. Vánoce chci pojmout pohodově, žádnou hektiku. Ani s cukrovím to nechci moc přehánět. Napečeme tak dva, tři druhy. Stejně se u nás doma sladké moc nejí, je to spíš jen dekorace. To vlastně i kapr, protože si všichni radši dáme řízek. A všem slibuju, že nebudu mýt okna,“ dodala.