"Dopoledne se dělají přípravy, odpoledne tradiční procházka, večer klasika. U nás Vánoce probíhají tak, že tchyně dělá bramborový salát a já rybí polévku a smaženého kapra,“ prozradil.

O Hámovi je známo, že je vášnivý rybář. Dokonce si do jezera u svého domu ryby nasadil. Kapr možná bude z jeho vlastního chovu. "S největší pravděpodobností si ale ze spřízněného hotelu nechám poslat kapří filety, je to přece jen jistější. A pohodlnější,“ zamyslí se.

Moderátor a herec totiž přiznal, že ryby nerad zabíjí a často své úlovky pouští zpátky do vody. "A pak - po pravdě řečeno - mě nebaví čištění ryb, je to babrání a strašné patlání. Přitom je to typicky mužská práce, to já vím,“ neprotestuje.

Poprvé se synem 

"Největší letošní změnou u Hámů je fakt, že Vánoce budou slavit i s novorozeným synem Mikulášem a navíc v novém domě. Aleš si otcovství náležitě užívá, chodí s kočárkem na procházky a prý naprosto bravurně zvládá syna přebalit i vykoupat.

"Některé dárky už mám koupené, nejsem ale klasický předstihář,“ říká. A co by si přál on sám pod stromečkem najít? "Chtěl bych strojek na těstoviny, na nudle a na špagety, pak nějaké pěkné skleničky na červené víno a na sekt. Vlastně věci do kuchyně,“ prozradil svá tajná přání.

Na Boží hod chce Aleš vzít manželku Gábinu a syny Jáchyma a Matyáše za svými rodiči do Karlových Varů a pak na nedalekou chalupu lyžovat.