V žebříčku oblíbených vánočních útočišť vedou Maledivy. Tyto tropické ostrovy v Indickém oceánu si oblíbil například Paul McCartney. Do hotelu Hilton na ostrově Rangali sem pravidelně jezdí trávit Vánoce i Silvestra už dlouho. Luxusní letovisko s deseti restauracemi a lázeňskými službami, které si tak oblíbil, se rozkládá na dvou soukromých ostrůvcích s bílým pískem na plážích a vlastním korálovým útesem.

Hosté sem přilétají soukromými letadly a večeřejí v podmořské restauraci ve formě skleněného tunelu, jediné svého druhu na světě. Večerní menu s pěti chody zde vyjde na 250 dolarů, tedy necelých 5 000 korun na osobu, a objednávky jsou vítány 14 dní předem. Hotel nabízí mimo celou škálu vodních a jiných sportů i lekce jógy, tai či a meditace.

O Maledivách mluví s nadšením zpěvačka Madonna, která se zde už několik let chystá oslavit Vánoce, ale zatím jí to vždy nevyšlo. Zato zpěvačky Beyonce a Jay-Z absolvovaly kolem místních ostrovů vánoční plavbu na luxusní jachtě. Stejným způsobem tu strávili líbánky Tom Cruise a Katie Holmesová, kteří se sem hodlají nejpozději o příštích Vánocích vrátit.

Další místa, kde světové hvězdy tráví Vánoce, jsou například Havajské ostrovy, Seychely, Singapure, New York a Paříž.