Hlavní obsah
Václav Homolka Foto: Libor Zavoral, ČTK

Václav Homolka

Komunistický senátor Václav Homolka zasedal v horní komoře parlamentu v letech 2007 až 2018. Předtím působil především v komunální politice v Klášterci nad Ohří. Tam je členem zastupitelstva a rady.

Václav Homolka Foto: Libor Zavoral, ČTK
Václav Homolka

Pochází z Kadaně, kde se narodil 6. ledna 1955. Absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a získal doktorský titul. Má za sebou též postgraduální studium na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Začínal jako stavební technik, poté učil na středním odborném učilišti a jednu dobu vykonával funkci ředitele První krušnohorské realitní kanceláře. Působí též jako ředitel Kulturního domu Klášterec.

Dvakrát byl zvolen místostarostou města Klášterec nad Ohří, kde později zasedal v zastupitelstvu i radě. V roce 2007 byl za KSČM zvolen do horní komory parlamentu. Stal se členem výboru pro vzdělávání, vědu a kulturu. Mandát se mu povedlo v roce 2012 obhájit. Na potřetí však zvolen nebyl, ve volbách roce 2018 skončil se ziskem 9,66 procent hlasů už v prvním kole.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků