Hlavní obsah
Ing. Květa Končická Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Květa Matušovská

Květa Matušovská je jedna z nejmladších českých političek. Do Sněmovny byla zvolena v době, kdy se teprve připravovala na státnice a v květnu 2010 se ve svých 25 letech stala jedním z nejmladších členů parlamentu. Doplnila tehdy i rekordní počet žen v dolní komoře. Ve volbách navíc přeskočila lídra Pardubického kraje Václava Snopka.

Ing. Květa Končická Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Květa Matušovská

Matušovská se narodila 4. června 1984 ve Svitavách. Vystudovala Dopravní fakultu Jana Pernera na Univerzitě Pardubice.

Do KSČM vstoupila již ve svých osmnácti letech a v roce 2008 se stala členkou zastupitelstva Pardubického kraje. V zastupitelstvu byla členkou Výboru pro dopravu a dopravní obslužnost. V dalších volbách v roce 2012 však už svůj mandát neobhájila.

Do Sněmovny kandidovala již v roce 2006, ovšem zvolena byla až v následujících volbách roku 2010. Na kandidátce Pardubického kraje sice figurovala až na čtvrté příčce, ale díky preferenčním hlasům se jí podařilo o fous přeskočit i lídra Václava Snopka, kterému mandát ušel o tři setiny procenta hlasů. Ten jí v nové funkci radí z pozice asistenta. Do Sněmovny byla znovu zvolena i v letech 2013 a 2017.

V komunálních volbách v roce 2014 byla za KSČM zvolena zastupitelkou obce Javorník na Svitavsku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků