Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Žena se třemi promile nabourala v Brně vůz návštěvníkovi Velké ceny

Víc než tři promile alkoholu nadýchala řidička, která v Brně nabourala do auta návštěvníka motocyklové Grand Prix. Informace sdělil mluvčí brněnské policie Pavel Šváb. Podle něj jsou zatím závody bez větších potíží a problémy nevznikají ani v dopravě.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Žena se třemi promile nabourala v Brně vůz návštěvníkovi Velké ceny

Nehoda opilé ženy se obešla bez zranění. „Dechová zkouška ale skončila s alarmujícím výsledkem 3,24 promile,” uvedl Šváb.

Policie případ nadále řeší. Za ohrožení pod vlivem návykové látky zákon ukládá při způsobení nehody až tříleté vězení. Policisté také v noci na dnešek přistihli čtyři další řidiče pod vlivem alkoholu a jednoho pod vlivem drog.

Zmizela dvě auta 

„Zastavili jsme šestadvacetiletého občana Velké Británie. Vzhledem k hraniční hodnotě 1,07 promile alkoholu putoval na odběr krve. Lustrací jsme zjistili, že po něm vyhlásili pátrání kolegové z Rakouska,” dodal Šváb.

Podle něj už několik cizinců nahlásilo krádeže ze stanů a ze zaparkovaných aut. Z centra zmizela také dvě auta německých fanoušků za stovky tisíc korun.

„Volkswagen Golf jsme dohledali ukrytý ještě v Brně. Na dálnici D2 byl zadržen i pachatel v druhém odcizeném voze Škoda Superb. Případy nadále vyšetřujeme,” řekl Šváb.

Posílené hlídky 

Policisté letos v době motocyklových závodů posílili hlídky kvůli teroristickým útokům v Evropě. V minulých letech absolvovali policisté za tři dny Velké ceny asi 1000 směn, nyní jich bude až 1500.

Kromě toho je novinkou spolupráce s pyrotechnickou skupinou. Policisté se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin denně prohledávají vytipovaná místa.

Grand Prix v Brně má velkou tradici. Závody každoročně navštíví desítky tisíc lidí. V posledních letech se nevědělo, zda se v Brně pojedou, protože akce byla pro bývalého pořadatele Automotodrom Brno prodělečná. Ve spolupráci města Brna, Jihomoravského kraje a ministerstva školství se závody podařilo zachránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků