Senátoři i napodruhé potopili Tučňáky

NEW YORK

Hokejisté Pittsburghu prohráli v sobotu na domácím ledě s Ottawou 1:5 a hned o den později se mohli pokusit na ledě Senátorů o reparát. Na rozjetou Ottawu si však opět nepřišli, prohra 2:4 byla už devátou v řadě. Na vítězství domácích se gólem a přihrávkou podílel Radek Bonk a Marián Hossa.

Cyklistické stezky lze pro in-line využít pouze ve cvýchodní části jezera

"Je neuvěřitelné, jak se Pittsburgh mění podle toho, jestli nastoupí Mario Lemieux," popisoval po utkání soupeře Marián Hossa, který vstřelil již 39. branku sezóny. "Pokud Mario nastoupí, je vidět, jak všichni hrají uvolněně. Když nehraje, Tučňáci se na všechno hrozně nadřou," dodal.

Ottawa vítězstvím jen potvrdila se vedoucí postavení v NHL. Skóre otevřel v polovině první třetiny Hossa, na 2:0 zvyšoval v prostřední části Mike Fischer. Další hřebíček do rakve Pittsburghu zatloukl na začátku poslední třetiny Zdeno Chára s asistencí Hossy a Bonka.

Hráči Pittsburghu ale ještě zvedli hlavu. V přesilovce se trefil Eric Meloche a o tři minuty později snižoval na rozdíl jediné branky Dick Tarnstrom. Poslední slovo však měla opět Ottawa, v 52. minutě využil početní výhody Radek Bonk, který počtvrté překonal Sebastiena Carona v brance Pitsburghu. Svatyni Senátorů střežil celý zápas Martin Prusek, který k vítězství svého týmu přispěl 19 zákroky.

Obhájce Stanley Cupu nestačil na Anaheim

Hráči Detroitu působili na ledě Anaheimu zcela vyčerpaným dojmem. Na první branku se zmohli až v poslední části, kdy si připsal 29. trefu sezóny Brett Hull, ale v té době už bylo o výsledku rozhodnuto.

Anaheim totiž v prvních dvou třetinách vstřelil vždy po dvou gólech a Křídla se nezmohla na odpověď. "Výhra je samozřejmě vždy cenná, ale když porazíte Detroit, je přece jen o něco cennější," liboval si po utkání kapitán Anaheimu Paul Kariya.

Kotalík jediným střelcem Buffala

Aleš Kotalík zajistil bod Buffalu, když vstřelil jediný gól mužstva v utkání s Tampou Bay, které skončilo 1:1. Byl to jeho osmnáctý gól v sezoně a Kotalík vévodí střelecké tabulce nováčků.

Hráči Buffala, které se podobně jako Pittsburgh nachází ve velkých finančních potížích a je předposlední v celé NHL, neprohráli potřetí v řadě, což představuje nejdelší sérii v uplynulých šesti týdnech. "Teď už hrajeme jen o čest," řekl kapitán Stu Barnes. "Myslím, že dokazujeme, že jsme lepší, než by se zdálo podle našeho postavení v tabulce," dodal.

Bodoval i Kuba

Filip Kuba si připsal gól a asistenci při výhře Minnesoty 6:4 na ledě Atlanty, která v utkání vedla 3:1 a 4:2. "Oni měli špatný začátek a my špatný konec," pravil lakonicky trenér Atlanty Bob Hartley. "Bylo to jako dvě úplně jiná utkání. My jsme jim nechali otevřené dveře, aby se mohli vrátit do zápasu a dostali jsme jen to, co jsme si zasloužili," kritizoval své mužstvo.

Divokým vítězstvím 8:5 nad Bostonem odvrátilo Chicago hrozbu desáté prohry za sebou, což by byla pro klub nejhorší série od roku 1951. Steve Sullivan a jeho spoluhráč z útoku Eric Daze zaznamenali po hattricku. "Můj asistent se mě před zápasem ptal, jak se cítím," vyprávěl trenér Chicaga Brian Sutter. "Řekl jsem, že je mi špatně od žaludku a strašně mě bolí hlava. Takže jsem připraven si stoupnout na lavičku. Je to těžké, když máte za sebou to, co my v posledních týdnech, ale dnes to byl skvělý zápas," pochvaloval si.

5. St. Louis68358619214:17884
6. Minnesota68349124166:14878