Hlavní obsah
Porota hodnotí přihlášené vdolky Foto: Jarmila Stawaritschová

NY Post: Hašek v Detroitu přistoupil na snížení platu

Snížit roční plat z osmi na šest miliónů dolarů si zřejmě nechal hokejový brankář Dominik Hašek, aby si pojistil pozici jedničky v dresu Detroitu. Píše to New York Post s odvoláním na důvěryhodné zdroje z klubu.

Porota hodnotí přihlášené vdolky Foto: Jarmila Stawaritschová
NY Post: Hašek v Detroitu přistoupil na snížení platu

Gólman je nyní na utajené dovolené, takže se k tvrzení listu nemůže vyjádřit.

"Nedovedu si představit, že bych šel jinam než do Detroitu," řekl Hašek, když před třemi týdny oznámil obnovení kariéry, a k finanční otázce kontraktu víc nemluvil. NY Post naznačil, že brankář připustil finanční pokles, aby získal lepší pozici než jeho podobně drahý konkurent Joseph, který už také prohlásil, že půjde českému brankáři z cesty.

O ty dva milióny by ale Hašek přijít nemusel. Původní plat mu totiž mohou dorovnat bonusy za zisk Stanleyova poháru. Podobně si vyjednal smlouvu před dvěma lety, kdy do Detroitu přicházel. Přijal gáži osm miliónů dolarů ročně, ačkoli při využití opce v Buffalu by bral o 1,3 mil. víc.

S bonusy po triumfu v play-off se pak stejně dostal na své. I se sníženým platem by Hašek letos zůstal vysoko nad NHL průměrem, který činí 1,79 mil. dolarů. Na nejlépe placené hráče soutěže, Jágra a Forsberga, by však ztrácel pět miliónů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků