Liberec vyhrál a poskočil na třetí místo

ČTK, Josef Pešout

LIBEREC

Úřadující šampión z Liberce si v pondělní dohrávce 20. kola fotbalové ligy připsal po domácí výhře 2:0 nad Bohemians povinné tři body a vyhoupl se na třetí místo tabulky. Severočeši si spravili chuť po výprasku na Spartě, kde před týdnem prohráli 0:5. Klokani mistra nepotrápili, předvedli bezduchý výkon a zůstali na patnáctém místě, v zóně sestupu.

Jeden z učinkujících - smíšený sbor Nová Česká píseň

"Zápas byl hlavně o bojovnosti. Měli jsme ale výrazně ze hry a nakonec rozhodly standardní situace," hodnotil duel liberecký kouč Ladislav Škorpil. "Nepokryli jsme soupeřovi klíčové hráče. Chtěli jsme co nejdéle udržet čisté konto, ale příliš se nám to nepovedlo," konstatoval kouč Pražanů Dušan Uhrin mladší.

Koloušek zařídil obě trefy

Od úvodního hvizdu diktovali tempo domácí, kteří si rychlým přechodem do útoku vytvářeli i slibné střelecké příležitosti. Už ve třetí minutě Langer pálil nad břevno a o chvíli později zahrozil zdálky i Hološko. Bezbrankový stav se změnil na sklonku první patnáctiminutovky, když po Kolouškově precizně zahraném rohu se důraznou hlavičkou prosadil obránce Lukáš - 1:0.

Hosté se osmělili až téměř po půlhodině hry, ale liberecký gólman Hauzr zneškodnil Meleckého pokus a vzápětí zachránil i před Bednářem. Záhy se však radoval z druhého gólu Liberec. Hostující Lesák si v šestnáctce nedovoleným způsobem přidržel pronikajícího Nezmara a Koloušek nařízenou penaltu s přehledem proměnil. "Stáli jsme s Nezmarem vedle sebe a míč letěl dva metry nad námi. Nikdo z nás neměl šanci zasáhnout do hry, přesto rozhodčí zapískal pokutový kop. Bylo to přísné," tvrdil Michal Lesák.

"Čisté konto? Pozitivní"

Ani po změně stran neustoupili Severočeši z aktivního pojetí. Obranu Pražanů párkrát pozlobil především mladý Hološko, jemuž však ve finální fázi chybělo více klidu a přesnosti. V 86. minutě se blýskl nebezpečnou ranou střídající Gyan, Holec však odvrátil na roh.

"Je pozitivní, že jsme utkání odehráli s čistým kontem. Hauzr dobře zastoupil Kinského, jenž předtím dostal laciné góly a něco jsme udělat museli," dodal Škorpil.

Liberec - Bohemians 2:0

Poločas: 2:0. Branky: 16. Lukáš, 33. Koloušek z pen. Rozhodčí: Cichý - Ružbarský, Jurášek (všichni SR). ŽK: Lukáš, Janů, Hološko - Rajnoch. Diváci: 4900.

Liberec: Hauzr - Johana, Lukáš, Holeňák, Janů - Papoušek (76. Čapek), Langer, Koloušek, Ančic (90. Zápotočný) - Nezmar, Hološko (86. Baffour).

Bohemians: Holec - Lesák, Obermajer, Janáček, Třasák - Melecký (57. Koukal), Dvořák, Rajnoch (64. Szabó), Zoubek - Polodna, Bednář.