Hlavní obsah
 

Univerzální Afroameričan: Jeho tvář byste asi neuhodli

V roce 1985 dostal svou první dabingovou roli v ruském filmu, dnes patří mezi největší a nejobsazovanější dabéry vůbec a na kontě už má přes 4000 filmů a seriálů. Jde o dabéra Petra Gelnara, jehož hlasový rozsah se pohybuje od teenagerů po šedesátníky. Jeho kuriózní specializací jsou pak afroameričtí herci.

 
Univerzální Afroameričan: Jeho tvář byste asi neuhodli

Kromě několika Batmanů a letité postavy Dr. Erica Foremana z Dr. House je Gelnar i hlasem červeného bagříku Maxe z Bořka Stavitele nebo nespočtu vedlejších postav ze South Parku. Sportovní fanoušci mohou Gelnara také znát jako hlas, který jim oznamuje, kdy bude jaký zápas na ČT Sport. Blízko má však i ke zpěvu, ve středu vydal autorský singl Predátor.

Která z rolí mu byla nejbližší? Jak se mu daří mezi tolika rozmanitými rolemi přepínat? Bojuje i po tolika letech dabování s přeřeky? A jak se k dabingu jako takovému vůbec dostal? Na tyto a další otázky najdete odpovědi v druhém dílu podcastu V českém znění, který vede dabér Richard Wágner.

V českém znění
Dabérský svět je pro většinu z nás velkou neznámou. Ne tak pro Richarda Wágnera, který si do svého podcastu V českém znění zve hvězdy českého dabingu. Podcast si můžete pustit v našem přehrávači na Novinkách, na Spotify nebo na Apple Podcasts.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků