Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Michael Dalder, Reuters

Zbytek června bude horký. Deště si ještě užijeme dost

Ve zbytku června si lidé v Česku užijí teplé dny, vyplývá z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty by měly dosahovat normálních a nadnormálních hodnot. Bude ale také pršet, což platí hlavně pro příští týden. Srážek by pak mělo postupně ubývat.

Ilustrační foto Foto: Michael Dalder, Reuters
Zbytek června bude horký. Deště si ještě užijeme dost

Výhled se týká období od 15. června do 12. července. „Před námi je relativně teplejší týden, kdy se nejnižší teploty budou pohybovat od 17 do 11 stupňů Celsia a maximální teploty budou vystupovat převážně na 21 až 27 stupňů Celsia. V druhém a třetím předpovědním týdnu se týdenní teploty příliš měnit nebudou,“ uvedli meteorologové.

Až do začátku července by se měly teploty udržovat na rozhraní normálních a nadnormálních teplot. K mírnému poklesu týdenních teplot dojde až v závěru předpovědního období v červenci.

Na probíhající víkend meteorologové varovali před bouřkami v celé České republice a vydatné srážky lze čekat i v příštím týdnu.

„Během předpovědního období se budou týdenní srážkové úhrny snižovat, ovšem stále by se měly pohybovat kolem dlouhodobého normálu, přičemž může docházet ke střídání suchých a vlhkých několikadenních období,“ píše ČHMÚ.

Celkově budou následující čtyři týdny srážkově slabě nad normálem nebo v normálu.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků