Hlavní obsah

Žádné velké mrazy se nečekají, teploty celý leden budou kolem nuly

Počasí v následujících čtyřech týdnech, nebude podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vůbec ničím vybočovat z dlouhodobých průměrů. Teploty přes noc se budou nejčastěji pohybovat lehce pod nulou a přes den lehce nad nulou.

Žádné velké mrazy se nečekají, teploty celý leden budou kolem nuly

Průměry nejnižších nočních teplot budou kolem -4 °C. „Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme kolem +2 °C. Během období lze však očekávat několikadenní výchylky teplot do nižších i do vyšších hodnot, popsali meteorologové.

Co se srážek týče, je situace obdobná, ani jeden ze čtyř týdnů od 4. do 31. ledna by neměl vybočovat z průměru ať už směrem nahoru či dolů. Průměrně za leden spadne 36 mm srážek.

Příští týden by se podle předpovědi měly teploty přes den pohybovat mezi 0 až 5 stupni, konce týdne se pak začne ochlazovat. Přes noc se teploty dostanou maximálně na nulu. Po většinu týden bude zataženo, ojediněle může pršet, slabě sněžit či mrholit.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků