Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Začalo mrznout, na Šumavě bylo minus 8,7 stupně

Astronomicky ještě nezačal ani podzim, ale vlády se někde ujala zima. Mrazy, které postihly část Česka tomu odpovídají. Na šumavské Jezerní slati meteorologové naměřili v pátek minus 8,7 stupně. Na Rokytské slati bylo minus 7,9 stupně. Přízemní mrazíky zasáhly většinu území jižních Čech, uvedl Jaroslav Hintermüller z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Začalo mrznout, na Šumavě bylo minus 8,7 stupně

„Chladno bylo i v nižších polohách. Horská Kvilda minus 7,1, Borkovice měly teplotu minus 2,9, v Táboře teplota minus 0,2,“ řekl Hintermüller. V Česku ale byla podle jeho slov i místa, kde teploty pod nulou nebyly.

Jsou to například České Budějovice, kde bylo 1,4 stupně. Nadějkov na Táborsku měl teplotu plus pět stupňů. „Bylo to hodně rozdílné, ale přízemní mrazíky byly na většině území jižních Čech," dodal.

Závěr týdne by měl být podle meteorologů slunečný, i když chladnější. „V sobotu by mělo být jasno nebo skoro jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 stupněm. Odpolední vystoupají na 16 až 20 stupňů,“ řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteorpess. Opět se musí počítat po ránu s přízemními mrazíky.

Neděle by měla být ještě teplejší. Mělo by být jasno. Pod bod mrazu by měly teploty ráno klesat v polohách kolem 500 metrů nad mořem. Ranní minima budou mezi 8 a 4 stupni, odpoledne v intervalu 18 až 22 stupňů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků