Hlavní obsah
 

Teplé dny utne studená fronta s přeháňkami

Mimořádně vysoké teploty, které během pracovního týdne místy přináší teplé jižní až jihozápadní proudění, utne páteční přechod studené fronty, který na vrcholky hor vrátí sněžení, uvedla pro Novinky meteoroložka Dagmar Honsová.

 
Teplé dny utne studená fronta s přeháňkami

O víkendu odpolední teploty vystoupají nejvýš na 9 stupňů Celsia a na procházky bude lépe si přibalit deštník. I tak ale budou teploty v závěru února v porovnání s dlouhodobým normálem nadprůměrné.

„V pondělí 1. března startuje meteorologické jaro, jehož počátek už bude opět převážně slunečný, a nejvyšší odpolední teploty se budou šplhat přes 10 stupňů Celsia. Počasí v Česku opět začne ovlivňovat tlaková výše,“ poznamenala Honsová.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo, která se ojediněle udrží po celý den. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 13 až 17 stupňů, při nízké oblačnosti ale bude jen kolem 6 stupňů Celsia.

V pátek očekávejme jasno až polojasno, ráno zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo. Postupně od severozápadu přibývání frontální vysoké oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty v rozmezí 2 až –2 stupně, nejvyšší denní teploty 12 až 16 stupňů Celsia, pod nízkou oblačností bude chladněji. Během dne se začne od západu ochlazovat.

V sobotu lze čekat zataženo až oblačno, místy přeháňky, na horách sněhové. Ranní teploty 3 až –1 stupeň, nejvyšší denní 5 až 9 stupňů Celsia.

V neděli bude oblačno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Během dne ubývání oblačnosti až na polojasno. Ranní teploty 1 až –3 stupně. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 stupňů.

V pondělí by mělo být jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačnosti a mlhavo. Mlha se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty 2 až –2 stupně, nejvyšší denní 7 až 11 stupňů.

V úterý a ve středu lze opět čekat jasno až polojasno, ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností a mlhu, která se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty po oba dny v rozmezí 3 až –1 stupeň. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 stupňů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků