Hlavní obsah
 

Super tropické počasí vydrží až do pondělí

Teplé jižní proudění, které zvedá odpolední maxima k tropickým hodnotám, vydrží až do pondělí, kdy bude přes naše území postupovat vlnící se studená fronta, která s sebou přinese ochlazení, ale i bouřky a déšť. Novinkám to sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

 
Super tropické počasí vydrží až do pondělí

„Teploty budou o víkendu kulminovat na super tropických hodnotách, tedy 35 stupňů Celsia. K tropickým dnům se postupně přidají i tropické noci, kdy teploty ojediněle neklesnou pod 20 °C,” řekla Honsová.

Ve čtvrtek nebudou teploty ještě tak vysoko, při jasné až polojasné obloze by měly dosáhnout na 28 až 32 stupňů. V Čechách ovšem i na 34 stupňů.

Výše rtuť teploměru vystoupá v pátek, a to na 31 až 35 stupňů, nad ránem bude 13 až 17 stupňů. Obloha bude stále jasná až polojasná. Při zvětšené oblačnosti se ojediněle mohou objevit přeháňky nebo bouřky.

V sobotu a v neděli tento ráz počasí vydrží. Bude jasno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty odpoledne budou mezi 31 a 35 stupni, nad ránem klesnou v sobotu na 15 až 19 stupňů, v neděli by pak mohla být tropická noc, teploty ráno budou mezi 16 a 20 stupni.

V pondělí začne od západu přibývat oblačnosti s deštěm nebo přeháňkami, postupně se objeví na většině území. Ráno teploty klesnou opět na 16 až 20 stupňů, přes den stále budou vysoko, na 31 až 35 stupních.

Ilustrační foto

Foto: Kent Porter, ČTK/AP

Mírně se ochladí v úterý, na většině území bude déšť, přeháňky nebo bouřky, teploty odpoledne se dostanou na 23 až 27 stupňů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků