Hlavní obsah
Předpověď předpokládaných srážek a bouřek ve středu 10. června v 20 hod. Foto: Windy

Přijdou silné bouřky, zvednou se hladiny toků, varovali meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v úterý vydal výstrahu před vydatným deštěm a následnými povodněmi. Výstraha platí od úterního večera až do čtvrteční půlnoci.

Předpověď předpokládaných srážek a bouřek ve středu 10. června v 20 hod. Foto: Windy
Přijdou silné bouřky, zvednou se hladiny toků, varovali meteorologové

Výstraha před velmi vydatným deštěm, kdy za 24 hodin může napršet více než 70 mm, platí od úterních 18 hodin pro části Jihočeského kraje. Může dojít k pádu stromů nebo průtoku vody přes komunikace či k jejich podemletí. Výstraha před vydatným deštěm platí od úterních 18 hodin pro části kraje Středočeského, Jihočeského, Plzeňského a Vysočiny.

Mapa meteorologických výstrah 10. června odpoledne

Foto: Novinky

Před povodněmi pak meteorologové varovali v části krajů Jihočeského a Plzeňského s platností od úterní půlnoci až do čtvrtečního poledne.

Meteorologové varovali rovněž před silnými bouřkami, výstraha platí od středečního poledne do půlnoci pro kraje Olomoucký, Zlínský, Moravskoslezský. Napršet může 30 mm srážek.

Povodňová bdělost je pak doporučována od středečního poledne do čtvrtečního poledne v krajích Jihočeském, Jihomoravském a na Vysočině, stejně jako ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Bdělost se doporučuje v situaci, kdy se ještě nevylévá voda z břehů místních toků.

V minulých dnech silné bouřky s rozvodněním místních toků zasáhly především Olomoucký kraj.

Povodně na Uničovsku

Video: Policie ČR

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků