Hlavní obsah
Foto: Aleš Pelikán, Právo

Meteorologové varují před mrznoucími mlhami a náledím

Náledí bude hrozit od sobotní noci až do nedělního dopoledne na severovýchodě Čecha a na jihu a ve střední části Moravy. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Foto: Aleš Pelikán, Právo
Meteorologové varují před mrznoucími mlhami a náledím

Meteorologové varují, že se budou tvořit mrznoucí mlhy. Hrozit proto bude snížená dohlednost a v případě, že mrznoucí mlhy budou trvat delší dobu, může dojít ke vzniku námrazy. Na silnicích v tom případě bude hrozit nebezpečí smyku. Řidiči by proto měli snížit rychlost a jet maximálně opatrně, uvedl ČHMÚ.

Výstraha platí od sobotních 22 hodin až do neděle devíti ráno. Týká se celého Jihomoravského kraje, východu Vysočiny (Bystřice pod Pernštejnem, Náměště nad Oslavou, Nového Města na Moravě, Třebíče, Velkého Meziříčí a Žďáru nad Sázavou), Olomouckého kraje s výjimkou Jeseníku, východu Pardubického kraje (Králíků, Lanškrouna, Moravské Třebové, Poličky, Svitav a Žamberka).

Výstraha dále platí pro Novojičínsko, Odry, Rýmařovsko a Vítkovsko v Moravskoslezském kraji a západ Zlínského kraje (Kroměřížsko, Holešov, Bystřice pod Hostýnem, samotný Zlín, Otrokovice a Uherskohradišťsko). Vyhlášena byla i pro Královéhradecký kraj kromě Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou a Kostelce nad Orlicí.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků